Tiskové zprávy

Neurorehabilitační klinika AXON slavnostně otevřela Kliniku 2 a Robotické centrum

Praha, 15. června 2017 – Ve čtvrtek 15. června proběhlo slavnostní otevření druhé budovy Neurorehabilitační kliniky AXON spojené s představením nového Robotického centra, jehož kmotrem se při této příležitosti stal zpěvák Petr Kolář. Čestným hostem byla Mahulena Bočanová a v rámci zábavného programu vystoupil kuchař Petr Erin Kováč a zpěváci Hynek Tomm, Vojtěch Šenkýř, Dominika Mína Elischerová a Nela Kailová. Hostům byla názorně předvedena dominanta Robotického centra rehabilitační přístroj Lokomat.

Soukromá Neurorehabilitační klinika AXON dne 15. června 2017 slavnostně otevřela druhou část kliniky AXON Kliniku 2 na adrese Štětkova 1 (vchod z ulice Marie Cibulkové 13). V druhé části kliniky vzniká Robotické centrum, jehož kmotrem se stal zpěvák Petr Kolář. Zahajovací pásku přestřihl společně s primářkou kliniky MUDr. Jarmilou Zipserovou, čestným hostem Mahulenou Bočanovou a ředitelem Ing. Milanem Říhou, Ph.D.

Dominantou Robotického centra je nový rehabilitační přístroj Lokomat, robotický přístroj k nácviku správného stereotypu chůze. Lokomat byl uveden do provozu a názorně předveden právě při tomto otevření.

Neurorehabilitační klinika AXON je jediným zařízením v republice, které vlastní obě velikosti ortéz – pro děti i dospělé – a zároveň je jediná, která tuto rehabilitaci nepodmiňuje předchozím doporučením praktického lékaře. Pacienta vyšetří lékař kliniky a určí, zda je pro něj tato rehabilitační metoda vhodná. Rehabilitace je možné využít jak v rámci dlouhodobých terapií, tak individuálních hodin.

„Klinika AXON jako jediná v ČR má Lokomat s oběma druhy ortéz, jak pro dospělé, tak pro děti a poskytuje tuto terapii na komerčním základě. Léčba se tímto stala dnešním dnem dostupná všem potřebným,“ vysvětlil ředitel kliniky Ing. Milan Říha, Ph.D. 

Slavnostní otevření Kliniky 2 proběhlo formou rautu a grilování, o zábavný program se postarali kuchař Petr Erin Kováč, prezident Culinary Club ČR, a zpěváci Hynek Tomm, Vojtěch Šenkýř, Dominika Mína Elischerová a Nela Kailová.

Další novinkou Robotického centra je systém Amadeo, který  rozšířuje stávající řady programů robotických zařízení společnosti Tyromotion Tymo a Pablo.  Systém Amadeo je určený k robotické rehabilitaci pacientů s pohybovou dysfunkcí distální části horní končetiny, zejména prstů.

Dále Klinika 2, kromě současné CI terapie, ambulantní rehabilitace a terapie Kosmík založené na konceptu TheraSuit, nabízí pacientům i klasické rehabilitace hrazené zdravotní pojišťovnou včetně elektroléčby a vodoléčby.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

 

 

Nové krátkodobé rehabilitační programy pro děti i dospělé na Neurorehabilitační klinice AXON

Praha, 26. července 2016 - Od letošního července nabízí Neurorehabilitační klinika AXON sídlící na Praze 4 také krátkodobé neurorehabilitace a individuální rehabilitace pro děti i dospělé. Jedná se o intenzivní terapie v časové dotaci 105 min. či 55 min. Pacienty přijímá i bez doporučení praktického lékaře – před započetím léčby vyšetří pacienta rehabilitační lékařka kliniky.

Krátkodobé léčebné programy se drží stejné kvality a filozofie, na něž jsou pacienti zvyklí z několikatýdenní terapie Kosmík: rehabilitace je založena na aktivním pohybu pacienta a je vedena vysoce kvalifikovaným odborným týmem, který k léčbě přistupuje komplexně. Kromě toho je rehabilitace přizpůsobena konkrétnímu pacientovi na míru a všichni zaměstnanci kliniky se starají o jeho komfort.

„Nové rehabilitační programy jsme zavedli z toho důvodu, abychom mohli nabídnout rehabilitace pro dospělé pacienty, a zároveň vyšli vstříc těm dětským pacientům, pro něž je terapie Kosmík příliš fyzicky nebo časově náročná“, vysvětlil ředitel kliniky, Jan Zipser.

Neurorehabilitace v délce 105 minut je určena pro pacienty s neurologickou diagnózou, jež má za následek omezení v pohybu (dětská mozková obrna, cévní mozková příhoda, …).
Na rozdíl od terapie Kosmík je k dispozici i pro dospělé a využívá se při ní zejména funkčního cvičení, posilování za pomoci kladkového systému, a také uvolňovací či kompenzační cviky. Je ideální volbou pro pacienty, kteří by kvůli vysoké únavnosti nezvládali náročnou terapii Kosmík, také pro ty, kteří dlouho čekají na další termín terapie Kosmík a rádi by domácí cvičení zintenzivnili o neurorehabilitaci vedenou fyzioterapeutem, či pro pacienty, kterým vyhovuje možnost flexibilního plánování terapie. Počet a návaznost lekcí si totiž můžete zvolit podle svých potřeb a možností.

Individuální rehabilitace v časové dotaci 55 minut je vhodná jak pro pacienty s handicapem, tak bez něj; pro děti i dospělé. Její stěžejní výhodou oproti rehabilitaci předepsané praktickým lékařem je intenzita terapie a minimální čekací lhůta. Léčba je účinná při bolestech zad nebo jiných potížích ve funkci pohybového aparátu (např. tenisový loket), při vadném držení těla nebo po úrazech a operacích. Při těchto rehabilitacích jsou využívány kompenzační cviky pro vyrovnávání svalových dysbalancí, měkké techniky např. pro rozpohybování jizev, SM Systém, cviky pro aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře (HSSP) či kineziotaping.  

Krátkodobé rehabilitační programy probíhají v budově kanceláří kliniky AXON na adrese Štětkova 1 (vchod z ulice Marie Cibulkové). Termíny, ceník a způsob objednání terapií jsou k  dispozici na zde na našem webu

Tisková zpráva ke stažení ZDE

Posilování za pomoci kladkového systému

Posilování za pomoci kladkového systému -
součást každé neurorehabilitace kliniky AXON

Pohybové snění získalo necelých 40.000 Kč na léčbu dětí s DMO

Praha, 8. února 2016 - Výstavou v Poslanecké sněmovně skončil k pátečnímu odpoledni projekt Mgr. Petry Smolové a Neurorehabilitační kliniky AXON, jehož cílem bylo získat finanční prostředky na léčbu fyzicky i kombinovaně postižených dětí. Prostřednictvím dvou výstav a prodeje nástěnných kalendářů se podařilo nashromáždit 39.630 Kč.

Od 25. ledna do 5. února byla v budově Poslanecké sněmovny k vidění výstava fotografií z projektu Pohybové snění. Námětem snímků byl pohyb a radost z něj, a modely stáli pacienti Neurorehabilitační kliniky AXON a známé osobnosti - Jitka Zelenková, Václav Neckář, Mahulena Bočanová, Václav Upír Krejčí, Nela Boudová, Martin Písařík, Klára Cibulková, Vica Kerekes, Tomáš Pavelka, Jan Černý, Karel Košárek či Martin Zach.

Autorkou projektu je Mgr. Petra Smolová, fyzioterapeutka kliniky AXON a absolventka Pražské fotografické školy. Ze snímků vznikl také nástěnný kalendář na rok 2016 a obojí bylo určeno k prodeji. Účelem projektu bylo pomoci pacientům Neurorehabilitační kliniky AXON – dětem postiženým dětskou mozkovou obrnou, dosáhnout absolvování další terapie, jež není hrazena zdravotní pojišťovnou.

„Mám velkou radost z toho, že se podařilo získat takové množství peněz, a ještě více mě těší, že fyzioterapeuti kliniky sami přicházejí s nápady na benefiční projekty, a nad rámec svých pracovních povinností je realizují. Jejich příspěvků k plnění poslání kliniky si velmi vážím,“ ohodnotil projekt Pohybové snění ředitel Neurorehabilitační kliniky AXON, Jan Zipser.

Benefiční akce odstartovala 26. listopadu 2015 vernisáží v Radlické kulturní sportovně, kde se o zábavu dětských hostů postaral jeden z modelů fotografií, Václav Upír Krejčí. Výstava byla na místě k vidění do 10. prosince. Následně si mohli zájemci zakoupit kalendáře či rezervovat fotografie přímo na klinice nebo prostřednictvím webového formuláře. Přispět projektu mohli i návštěvníci florbalového zápasu ACEMA Sparta Praha s SK Bivoj Litvínov, který se konal 7. ledna v Aréně Sparta na Podvinném mlýně. V součtu se prodalo 117 ks kalendářů a 10 fotografií.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

     Autorka_projektu_Mgr.Petra_Smolova_na_vernisazi_vystavy        Cerstve_zakoupeny_kalendar           Fyzioterapeutky_kliniky_na_navsteve_vystavy_v_Poslanecke_snemovne                  Navstevnici_vernisaze_Pohybove_sneni 
Autorka projektu Mgr. Petra Smolová     Čerstvě zakoupený kalendář        Fyzioterapeutky kliniky na návštěvě     Návštěvníci vernisáže Pohybové snění
             na vernisáži výstavy                                                                                          výstavy v Poslanecké sněmovně

     Navstevnik_vernisaze_a_fotografie_celebrit       Prodej_kalendaru        Reditel_kliniky_Jan_Zipser_na_vernisazi      Vaclav_Upir_Krejci_prisel_pobavit_deti_na_vernisazi 

Návštěvník vernisáže a fotografie                     Prodej kalendářů                           Ředitel kliniky Jan Zipser                  Václav Upír Krejčí přišel pobavit
                    celebrit                                                                                                                         na vernisáži                                         děti na vernisáži

Na dobročinném zápase vybrala Sparta přes 10.000 Kč. Nad Litvínovem vyhrála 9:6

Praha, 8. ledna 2016 - Ve čtvrtek, 7. ledna se ACEMA Sparta Praha na domácí půdě utkala s SK Bivoj Litvínov. Zápas věnoval florbalový A-tým Sparty své věrné fanynce postižené dětskou mozkovou obrnou, patnáctileté Barče Reiterové. V součtu se  pro ni díky zápasu podařilo zajistit 10.721 Kč. Sparta vyhrála nad Litvínovem 9:6. Posunula se tak v tabulce Tipsport Superligy na 7. místo.

Téměř 4.000 Kč darovali rodině Reiterových samotní hráči ACEMA Sparta Praha. Pozadu nezůstali ani protihráči z Litvínova, kteří Barče věnovali 1.350 Kč, nebo sportovní klub Sparta Praha, jenž daroval 10 Kč za každého diváka, který ten večer přišel fandit, a tak v důsledku přispěl přes dva tisíce korun. Část peněz se utržila na prodeji kalendáře Pohybové snění Neurorehabilitační kliniky AXON, kde se Barča léčí, a téměř 3,5 tisíce činily dobrovolné příspěvky návštěvníků zápasu.

Kromě peněžního daru v hodnotě 10.721 Kč si však Barča odnesla nezapomenutelné zážitky: od svého oblíbeného hráče, Luky Časara, obdržela již nepoužívaný dres, a byla to ona, kdo ve čtvrtek večer předával ceny nejlepším hráčům utkání.

“Vánoce jsou časem zázraků, splněných dětských přání a dobrých skutků. Proto jsme se rozhodli uspořádat dobročinný zápas pro jednu z našich nejvěrnějších fanynek. I přes svůj handicap jezdí řadu kilometrů na naše domácí zápasy, aby nás podpořila. Tímto utkáním jsme jí chtěli její podporu oplatit,” komentoval záměr týmu sparťanský kapitán Ondřej Kadoch.

 Neméně velkou radost měla Barča z vítězství svého oblíbeného florbalového družstva. Sparta porazila Litvínov 9:6. Po nedohraném 16. kole se díky vítězství posunula v tabulce Tipsport Superligy na sedmé místo.  

„Následkem komplikovaného porodu je Barča odkázaná na invalidní vozík už od malička. Přesto miluje sport. Vybrané prostředky plánujeme využít právě na něj - na lyžování na biski, které si zamilovala. Jelikož nám bylo věnováno tolik peněz, možná zbyde i na nový vozík“, radovala se Barči maminka, Jiřina Reiterová.    

Oblibě Sparty se Bára naučila od svého tatínka. S florbalovým týmem si však navzájem padli do oka až při návštěvě Neurorehabilitační kliniky AXON, kde se Bára léčí, a kam přišli v září minulého roku hráči ACEMA Sparta Praha předat svůj sponzorský dar.  

V podpoře pacientů kliniky AXON hodlá florbalová Sparta i nadále pokračovat. Na intenzivní a účinnou neurorehabilitaci kliniky – terapii Kosmík, zatím pojišťovna nepřispívá, a tak rodiče pacientů další pomoc florbalistů vítají.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

           Barca s Lukou Casarem,ktery ji venoval svuj dres             Barca_s_maminkou_sleduji_zapas            Barcina_maminka_Jirina_Reiterova_pri_rozhovoru_se_speakerem_sparty
              Barča s Lukou Časarem, který                Barča s maminkou sledují zápas        Bárčina maminka Jiřina Reiterová při
                    jí věnoval svůj dres                                                                                                       rozhovoru se speakerem Sparty

          Predani_penezniho_daru_Barce             Sparta_vyhrala_nad_Litvinovem_9-6            Vsichni_ucastnici_zapasu-Sparta-Litvinov-Barca-s-maminkou-reditel_kliniky_Axon_Jan_Zipser 
               Předání peněžního daru Barče             Sparta vyhrála nad Litvínovem 9:6      Všichni účastníci zápasu Spara-Litvínov
                                                                                                                                                           Barča s maminkou, ředitel kliniky AXON

Florbalová Sparta začíná rok 2016 dobročinným zápasem

Praha, 4. ledna 2016 - První domácí zápas florbalového týmu ACEMA Sparta Praha v novém roce bude věnován Barče Reiterové, 15leté věrné fanynce postižené dětskou mozkovou obrnou. Zápas se koná ve čtvrtek, 7. ledna od 19:15 v Aréně Sparta na Podvinném mlýně. A-tým Sparty se v rámci Tipsport Superligy utká s Litvínovem.

Za každého diváka, který se na čtvrteční zápas přijde podívat, věnuje Sparta čtvrtinu ceny vstupného rodině Barči Reiterové. Přispívat budou i samotní členové A-týmu a stejnou možnost budou mít i fanoušci zápasu – na ochozu haly bude k zakoupení nástěnný kalendář na rok 2016 s fotografiemi z benefičního projektu Pohybové snění. Cena kalendáře bude 180 Kč, z čehož 150 Kč půjde na transparentní účet pro pacienty kliniky AXON a 30 Kč z každého prodaného kalendáře dostane přímo Barča. Na místě bude také k dispozici kasička pro libovolné příspěvky diváků.

Nápad uspořádat dobročinný zápas vznikl v hlavách samotných hráčů A-týmu již v září, když byli naposledy navštívit Neurorehabilitační kliniku AXON, aby osobně předali pacientům kliniky svůj sponzorský dar.

„Navazujeme na naši pomoc celému Axonu, a to, že nyní přispějeme právě Barče, není náhoda. Ta holka je prostě "naše "! Když ji vidím na všech zápasech, jak nám fandí a je společně se svým bráškou zapálená do hry, mám z ní velkou radost,“ uvedl na adresu benefičního zápasu asistent trenéra ACEMA Sparta Praha, Miroslav Medal.

Neurorehabilitační klinika AXON je pražské ambulantní zdravotnické zařízení, jež se specializuje na léčbu pacientů s dětskou mozkovou obrnou, jako je Barča. Na intenzivní neurorehabilitaci Kosmík, díky níž Barče povolily spastické svaly, a zásluhou které si zpevnila svalstvo trupu, však pojišťovna zatím nepřispívá, a tak se klinika snaží pomáhat svým pacientům financovat nákladnou terapii různými způsoby, například pomocí transparentního účtu či různých benefičních projektů. 

I přes svůj handicap Bára miluje sport. Na domácí zápasy Sparty jezdí s celou rodinou pravidelně od doby, co se s florbalisty osobně setkala na klinice AXON. Říká o sobě, že je „sparťanka srdcařka“, na florbale obdivuje rychlost hry a líbí se jí také atmosféra při zápasech.

Získané finanční prostředky se Reiterovi chystají využít na uhrazení sportovní aktivity pro Barču – lyžování na biski.

ACEMA Sparta Praha se s Litvínovem v letošním ročníku Superligy utká již podruhé. V prvním zápase je na půdě Litvínova porazili v prodloužení 7:6.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

      ACEMA_Sparta_Praha_pri_navsteve_kliniky_AXON_v_zari           ACEMA_Sparta_Praha_s_Barcou_a_jejim_braskou_pri_navsteve_kliniky_AXON                Barca_Reiterova_na_biski 
ACEMA Sparta Praha při návštěvě                ACEMA Sparta Praha s Barčou               Barča Reiterová na biski      
           kliniky AXON v září                  a jejím bráškou při návštěvě kliniky AXON               

                                       Barca_s_braskou_a_maskotem_Spartakem                       Hrac_Sparty_Luka_Casar_si_v_zari_vyzkousel_na_klinice_AXON_i_oblecek_TheraSuit
                                    Barča s bráškou a maskotem            Hráč Sparty Luka Časar si v září vyzkoušel
                                                Spartakem                                na klinice AXON i obleček TheraSuit

Na vernisáži výstavy Pohybové snění se vybralo 15.000 Kč pro léčbu dětí s dětskou mozkovou obrnou

Praha, 27. listopadu 2015 - V prostoru Radlické kulturní sportovny se ve čtvrtek, 26. listopadu, konala vernisáž k benefiční výstavě fotografií s názvem Pohybové snění, kterou pořádala Neurorehabilitační klinika AXON. Na dobrovolném vstupném, prodeji fotografií a nástěnných kalendářů na rok 2016 se utržilo 15.000 Kč, které putují na léčbu dětí postižených dětskou mozkovou obrnou. Na projektu se významnou měrou podílely i známé osobnosti.

Jitka Zelenková, Václav Neckář, Mahulena Bočanová, Václav Upír Krejčí, Nela Boudová, Martin Písařík, Klára Cibulková, Vica Kerekes, Tomáš Pavelka, Jan Černý, Karel Košárek či Martin Zach: ti všichni se společně s dvanácti pacienty Neurorehabilitační kliniky AXON stali modely fotografií, jejichž námětem je pohyb a radost z něj.

„Rád pomáhám, a o to raději, když se jedná o děti,“ zdůvodnil své zapojení do projektu automobilový závodník Jan Černý, který se čtvrteční vernisáže osobně zúčastnil.

Autorkou výstavy Pohybové snění je Mgr. Petra Smolová, fyzioterapeutka Neurorehabilitační kliniky AXON a zároveň absolventka Pražské fotografické školy. Účelem jejího projektu bylo uspořádat benefiční akci, díky které by se podařilo shromáždit finanční prostředky na léčbu pacientů Neurorehabilitační kliniky AXON. Na terapii Kosmík, prostřednictvím které klinika léčí pacienty s dětskou mozkovou obrnou či jinak vzniklými neuromuskulárními deficity, totiž v současné době zdravotní pojišťovny nepřispívají, a tak její úhrada zůstává v plné výši na rodičích fyzicky či kombinovaně postižených dětí.

„Vzhledem k tomu, že jsme díky intenzitě a komplexnosti naší terapie prozatím nezískali podporu žádné zdravotní pojišťovny, snažíme se našim pacientům pomáhat s financováním léčby, jak jen je to možné. V březnu tohoto roku jsme založili transparentní účet, na který sbíráme prostředky pro další terapie našich pacientů. Tam nyní také poputuje výtěžek z této vernisáže. Dále aktivně sháníme sponzory a jsme nakloněni pořádání či spolupořádání různých benefičních akcí,“ vysvětluje ředitel kliniky, Jan Zipser.

Slavnostního zahájení výstavy se ve čtvrtek zúčastnilo přes 70 návštěvníků. O zábavu dětských hostů se postaral Václav Upír Krejčí. K prohlídce fotografií hrál divákům saxofonista Jan Korbel.

Výstava bude v Radlické kulturní sportovně k vidění do 10. prosince. Na konci ledna se přestěhuje do prostor Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde zůstane do 7. 2. 2016.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

      Autorka_vystavy_Mgr.Petra_Smolova              Navstevnici_vernisaze_si_prohlizi_kalendar               Na_vernisaz_dorazilo_pres_70_navstevniku
     Autorka výstavy Mgr. Petra Smolová      Návštěvníci vernisáže si prohlíží kalendář             Na vernisáž dorazilo přes 70 návštěvníků

     Reditel_kliniky_AXON_Jan_Zipser_pri_projevu          Saxofonista_Jan_Korbel_v_pozadi_automobilovy_zavodnik_Jan_Cerny            Vaclav_Upir_Krejci_prisel_udelat_detem_radost             Navstevnik_vernisaze_a_foto_Klary_Cibulkove
Ředitel kliniky AXON Jan Zipser při projevu    Saxofonista Jan Korbel a v pozadí            Upír Krejčí přišel udělat dětem radost                 Návštěvník vernisáže a
                                                                                     automobilový závodník Jan Černý                                                                                               foto Kláry Cibulkové

Ashya King si vyzkoušel terapii Kosmík Neurorehabilitační kliniky AXON 

Praha, 16. září 2015 - Dnes dopoledne uvítala Neurorehabilitační klinika AXON malého Ashyu Kinga. Jeho rodina se přišla informovat o účincích terapie Kosmík, jejíž základem je metoda TheraSuit®. Ta je vhodná pro léčbu neuromuskulárních deficitů, k nimž u Ashyi došlo následkem rakoviny mozku. Návštěvu zorganizoval Nadační fond pro protonovou terapii. 

 „Ačkoliv jsem měla možnost Ashyu prohlédnout jen velmi zběžně, bylo očividné, že má oslabené svalstvo trupu a dolních končetin, senzomotorickou poruchu a nejasně definované těžiště. Tento stav je důsledkem přerušení spojení mezi neurony v jeho mozečku, které zapříčinil nádor. Metoda TheraSuit® je jednou z mála, která dokáže spojení mezi neurony vytvářet. Ashya potřebuje nejen posílit svalstvo intenzivním tréninkem, ale také integrovat primitivní reflexy, a proto by byla terapie Kosmík maximálně vhodným způsobem jeho léčby,“ komentuje Ashyův zdravotní stav primářka kliniky MUDr. Jarmila Zipserová.

Kingovi zavítali na kliniku se svými čtyřmi dětmi. Všechny si vyzkoušely multisenzorickou místnost Snoezelen, která je určena primárně k relaxaci a stimulaci smyslů, a balanční plošinu propojenou s počítačovou hrou, která trénuje přenášení váhy a podporuje motivaci dětí ke cvičení. Ashya sám si pak otestoval obleček TheraSuit®, jenž vytváří vnímání těla v prostoru i uvnitř, vyrovnává svalovou dysbalanci a upevňuje správné pohybové stereotypy.

Návštěvu britského chlapce, kterého minulý rok bez svolení lékařů odvezli jeho rodiče z nemocnice v Southamptonu, aby ho mohli nechat léčit šetrnější metodou v pražském protonovém centru, zorganizoval Nadační fond pro protonovou terapii. „Naší hlavní činností je osvěta, přinášíme lidem pravdivé informace o výhodách protonové terapie. Děti, které se léčí v protonovém centru, pak čeká rehabilitace, a proto jsem Kingovým chtěla ukázat kliniku, která vychází z posledních studií o neuroplasticitě mozku a kde mají výborné výsledky při rehabilitaci dětí s postižením,“ uvedla ředitelka Nadačního fondu Mirka Čejková.

Neurorehabilitační klinika AXON je jedinou ambulantní klinikou pro léčbu neuromuskulárních onemocnění v České republice. Jejími pacienty jsou zejména děti postižené dětskou mozkovou obrnou. Klinika sídlí v Praze a byla založena v říjnu 2014.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

               Ashya a cvičení v kladkách                                     Ashya a cvičení v kladkách                               Ashya s rodinou ve Snoezelenu

Ashya a cvičení v kladkách,metoda TheraSuit_1              Ashya a cvičení v kladkách,metoda TheraSuit_2          Ashya s rodinou v místnosti Snoezelen

               Ashya v oblečku TheraSuit na balanční plošině                                     Navštěva rodiny Kingových                              Vyšetření Ashyi paní doktorkou MUDr. Zipserovou

Ashya v oblečku TheraSuit na balanční plošině                             Návštěva rodiny Kingových                 Vyšetření Ashyi paní doktorkou MUDr. Zipserovou

 

V Praze se vyskákalo téměř 13.000 Kč na léčbu Adélky

Praha, 19. června 2015 - Ve středu, 17. června proběhla benefiční akce Kulturní sportovny Radlická a Neurorehabilitační kliniky AXON “Skákací hrad 2015”. Výtěžek z ní, 12.977 Kč, putuje na zlepšení zdravotního stavu osmileté Adélky Axmanové, která od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnou.

Před Kulturní sportovnou Radlická se uprostřed týdne sešly desítky lidí s cílem podpořit léčbu Adélky Axmanové a dětí s diagnózou dětské mozkové obrny. Příspěvkem na dobrou věc se stalo vstupné, jež se podle volby návštěvníka pohybovalo v rozmezí od 150 - 500 Kč, a bylo doprovozeno dárkem v podobě plyšové hračky. Dohromady bylo vybráno necelých 13 tisíc korun, které rodiče Adélky použijí na zaplacení další terapie.

“Jsem nadšený z toho, kolik se tu dnes sešlo mladých lidí, které to téma zajímá a kteří chtějí pomoci,” uvedl na konto události otec Adélky, Josef Machálek, jenž kvůli středeční akci přijel s rodinou až z Olomouckého kraje.

Program benefiční akce byl na míru ušitý rodinám. Už od 14 h se děti měly možnost vyřádit na skákacím hradu, skluzavce, získat malůvku na obličej podle vlastního výběru nebo ochutnat cukrovou vatu. Rodiče si pak od 17 hod. vyslechli přednášku o metodách léčby dětské mozkové obrny od fyzioterapeutky pražské Neurorehabilitační kliniky AXON, jež celou událost odborně zaštiťovala. Po celé odpoledne si zájemci zkoušeli její terapii Kosmík, která pracuje s primitivními reflexy a rehabilituje za pomoci speciálního oblečku TheraSuit®. Občanské sdružení Running With Those That Can’t zase umožnilo účastníkům otestovat, jak se běhá se speciálním vozíčkem určeným pro děti s omezenou pohyblivostí. Večerní zábavu zajistila liberecká kapela Farewell a DJ Forrest Pine s electroswingovým repertoárem.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

             Adélka s maminkou                                      Adélky sestra zkouší terapii Kosmík

                    Adélka s maminkou                                          Adélky sestra zkouší terapii Kosmík

-

Transparentní účet pomáhá dětem s obrnou

Praha, 27. května 2015 - Transparentní účet Neurorehabilitační kliniky AXON již stihl za krátkou dobu své existence pomoci. Díky příspěvkům velkorysých dárců z řad občanů i firem se podařilo zaplatit polovinu jedné terapie Nikolase Meduny, jenž 1. června nastupuje na svou celkově třetí léčbu v řadě.

Nikolas Meduna, stejně jako další pacienti nové pražské kliniky, se snaží porazit nemoc s názvem dětská mozková obrna (DMO). Předchozí metody léčby pomocí tradiční Vojtovy metody neměly u Nikolase výrazný účinek, a tak se jeho rodiče rozhodli vyzkoušet terapii Kosmík spojující klasickou rehabilitaci s nejnovějšími objevy na poli neurologie a neuro-plasticity mozku. Tato třítýdenní terapie zatím vykazuje skvělé výsledky. “Od září jsme léčili přes 60 dětí a můžeme říci, že u všech pacientů se zlepšily motorické schopnosti v průměru o 15,8 %, jejich kvalita se navíc zdokonalila až o 65,9 %”, uvádí primářka MUDr. Jarmila Zipserová, odborná garantka ambulantního zařízení AXON.

Kosmík je však terapie finančně nákladná. Za individuální, navíc intenzivní a dlouhodobou léčbu, jež vyžaduje neustálou přítomnost speciálně vyškoleného fyzioterapeuta a využití unikátního vybavení, se cena pohybuje v desítkách tisíc. Pojišťovna na tento způsob léčení nic nepřispívá. Proto se klinika rozhodla pomoci svým pacientům i po finanční stránce, a v březnu tohoto roku zřídila transparentní účet. Podpora je určena pro děti, které již terapií jednou prošly a rády by ji absolvovaly znovu. Na tento účet může příspěvek zaslat kdokoliv, kdo chce podpořit léčbu konkrétního dítěte, nebo všech pacientů rehabilitačního zařízení AXON. 

“Dosud jsme vybrali 35.000 Kč a peníze stále chodí. Nejčastěji přispívají naši příbuzní a kolegové, ale také se objevují příspěvky od úplně cizích lidí, a to nemalé. Upřímně děkujeme všem, kteří se nám rozhodli pomoci. Snad bude dobrosrdečných lidí jen přibývat,” komentuje finanční pomoc Nikolasův otec, Jaromír Meduna.

K Nikolasovu hypotonickému poškození mozku došlo při obtížném porodu, při němž se mu nedostávalo kyslíku, a následně musel být lékaři resuscitován. Kromě postrádání základních pohybových dovedností trpí pětiletý chlapec i mírnou psychickou retardací s opožděným nástupem řeči. Ročně se v České republice podle ředitelky Nadace Olgy Havlové, MUDr. Mileny Černé, z podobných příčin s DMO narodí sto až dvě stě dětí, které by potřebovaly Kosmíkovu péči.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

                                      Nikolas při terapii motomed                      Nikolas při terapii motomed_2                     Nikolas v oblečku TheraSuit

                                 Nikolas při terapii motomed          Nikolas při terapii motomed_2         Nikolas v oblečku TheraSuit

               Nikolas při terapii_1                  Nikolas při terapii_2                      Nikolas při terapii_3                        Nikolas při terapii_4

               Nikolas při terapii_1                  Nikolas při terapii_2                        Nikolas při terapii_3                         Nikolas při terapii_4

 

Novinky

 • Nová rehabilitační lékařka

  19.9.2017

  Vítáme u nás nového člena týmu! Od dnešního dne se budete potkávat na půdě naší kliniky s MUDr. Magdalenou Mohylovou, která k nám nastoupila na pozici Rehabilitační lékařky. Setkávat se s ní můžete každé úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 16 hodin.

 • Nová fyzioterapeutka

  11.9.2017

  Nová posila opět rozšířila řady! Nastoupila k nám nová fyzioterapeutka Ing. Tereza Lísalová. Máme velkou radost a těšíme se na spolupráci!

  Lisalova_tereza_3

 • 6.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový dětský pacient Kryštof Jungbauer.
  Na Kryštofovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Kryštof Jungbauer".
  Více o Kryštofově příběhu najdete zde.

 • 5.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový pacient Petr Kašpar.

  Na Péťovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Petr Kašpar".

  Více o Péťově příběhu najdete zde.

 • Volné místo Lokomat

  1.9.2017

  V termínu od 18. 9. do 6.10. 2017 nabízíme volné místo na Lokomatu - je možné domluvit 2 hodinovou terapii na dva či tři týdny.

  Zájemci ať prosím kontaktují naší koordinátorku Bc. Ludmilu Grulichovou na emailu  koordinator@neuroaxon.cz nebo na telefonu  729 981 829.

Starší »