Poradna

Vodní sloup SnoezelenNa úvod zde uvádíme seznam 7 nejčastějších dotazů, které od našich pacientů dostáváme. Odpověď na ně naleznete po kliknutí na otázku.

-

Otázky

Je vhodné léčbu opakovat? A pokud ano, tak kolikrát ročně?

Jaké jsou kontraindikace terapie Kosmík? Co v případě epilepsie?

Zvládane dítě čtyřhodinovou terapii každý den? Nebude pociťovat únavu?

Proč terapie probíhá i o víkendech?

Jaký účel má zapojení Snoezelenu do terapie a je vhodný pro každé dítě?

Je terapie Kosmík vhodná pro děti s metabolickými poruchami?

Lze terapii Kosmík využít i v léčbě dospělých pacientů?

 

Pokud byste nenašli odpověd na svou otázku, tak nám neváhejte napsat na email info@neuroaxon.cz a my Vám rádi odpovíme.

 

Otázky a odpovědi

Je vhodné léčbu opakovat? A pokud ano, tak kolikrát ročně?

Vždy záleží individuálně na posouzení stavu jednotlivého dítěte. Po absolvování první terapie je lékařem doporučen další postup léčby. To samé platí pro četnost terapií v roce, vždy jde o to, aby pro dítě byl stanoven ten nejvhodnější rozvrh. Terapie je rovněž v některých případech vhodná jako prevence možných komplikací.

 

Jaké jsou kontraindikace terapie Kosmík? Co v případě epilepsie?

Kontraindikací je jakýkoliv akutní stav, např. probíhající akutní nemoc včetně dekompenzovaného diabetu. V případě epilepsie platí, že pokud je medikačně zastabilizovaná, tak není překážkou pro absolvování terapie.

 

Zvládane dítě čtyřhodinovou terapii každý den? Nebude pociťovat únavu?

Terapie je vedena vždy podle aktuálního stavu a kondice dítěte s přihlédnutím na všechny diagnózy. Kromě toho se v rámci terapie střídají aktivační a relaxační prvky, pro dítě jsou tedy námaha i odpočinek rozloženy do celého průběhu terapie. V případě únavy dítěte je terapie tomu přizpůsobena a totéž platí i opačně.

 

Proč terapie probíhá i o víkendech?

Víkendová terapie je jedním ze základních kamenů celé terapie Kosmík, a to z důvodu efektivního vytvoření paměťové stopy. Dle nejnovějších výzkumů je k vytvoření a uchování nové paměťové stopy potřeba cvičení opakovat minimálně 21 dní. Během této doby totiž musí být aktivovány synapse v mozku a to kontinuálně každý den. Pro dosáhnutí co nejlepších výsledků terapie je tedy nutné cvičit i o víkendu.

 

Jaký účel má zapojení Snoezelenu do terapie a je vhodný pro každé dítě?

Snoezelen primárně působí aktivačně nebo relaxačně, díky tomu dochází např. k motivaci pasivnějších dětí pro další terapii či uklidnění dětí s poruchou pozornosti. Hlavní přínos Snoezelenu je poté v rozvoji kongnitivníích funkcí a vytváření nových asociací. Kromě toho Snoezelen pomáhá vytvářet prostředí bezpečí. To vede k vytvoření vazby mezi dítětem a jeho terapeutem, která má pozitivní vliv na všechny ostatní součásti terapie Kosmík. Díky tomu je terapeut schopen lépe dítě motivovat a lépe poznat jeho potřeby. 

 

Je terapie Kosmík vhodná pro děti s metabolickými poruchami?

V případě metabolických poruch je potřeba přihlédnout k jednotlivým diagnózám. Terapie není vhodná při závažné malnutrici, těžké osteoporóze či dekompenzovaném diabetu. Kromě těchto kontraindikací je po konzultaci s lékařem terape Kosmík vhodná i pro diagnózy metabolických poruch.

 

Lze terapii Kosmík využít i v léčbě dospělých pacientů?

Terapie Kosmík je svém základu aplikovatelná jak na dětské, tak i na dospělé pacienty. Kromě toho vždy dochází k sestavení individuálního plánu pro každého pacienta, a proto je terapie ušita na míru i dospělým. Naši terapeuti poté individuálně pracují na primárních problémech, které určtí v kombinaci jak samotný pacient, tak lékař i daný fyzioterapeut, a to s cílem zlepšení zdravotního stavu a kvality života pacienta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-

Novinky

 • Nová rehabilitační lékařka

  19.9.2017

  Vítáme u nás nového člena týmu! Od dnešního dne se budete potkávat na půdě naší kliniky s MUDr. Magdalenou Mohylovou, která k nám nastoupila na pozici Rehabilitační lékařky. Setkávat se s ní můžete každé úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 16 hodin.

 • Nová fyzioterapeutka

  11.9.2017

  Nová posila opět rozšířila řady! Nastoupila k nám nová fyzioterapeutka Ing. Tereza Lísalová. Máme velkou radost a těšíme se na spolupráci!

  Lisalova_tereza_3

 • 6.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový dětský pacient Kryštof Jungbauer.
  Na Kryštofovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Kryštof Jungbauer".
  Více o Kryštofově příběhu najdete zde.

 • 5.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový pacient Petr Kašpar.

  Na Péťovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Petr Kašpar".

  Více o Péťově příběhu najdete zde.

 • Volné místo Lokomat

  1.9.2017

  V termínu od 18. 9. do 6.10. 2017 nabízíme volné místo na Lokomatu - je možné domluvit 2 hodinovou terapii na dva či tři týdny.

  Zájemci ať prosím kontaktují naší koordinátorku Bc. Ludmilu Grulichovou na emailu  koordinator@neuroaxon.cz nebo na telefonu  729 981 829.

Starší »