Ambulantní rehabilitace, která má smysl

 

Pro velký zájem přicházíme s nabídkou krátkodobých programů:

 

Neurorehabilitace           Individuální rehabilitace

   

Objednávat se můžete od 27. 6. 2016. Rehabilitace budou probíhat v budově kanceláří Neurorehabilitační kliniky AXON na adrese Štětkova 1a (vchod z ulice Marie Cibulkové – nachází se pár metrů od kliniky) pod vedením našich fyzioterapeutů

I u krátkodobých programů uplatňujeme naši filozofii a zkušenosti s léčbou zdravotně postižených pacientů. 

 

Co můžete od našich krátkodobých rehabilitačních programů očekávat?

• rehabilitaci založenou na aktivním pohybu pacienta 

• komplexní přístup k léčbě 

• vysoce kvalifikovaný odborný tým 

• žádné dlouhé objednací lhůty - rehabilitace dostupná IHNED •

• individuální přístup k pacientovi •

• léčbu bez potřeby lékařského doporučení (pacienty vyšetří naše rehabilitační lékařka) •

• vysokou míru péče o komfort pacientů •

• léčbu vhodnou pro děti i dospělé •

 

-

Neurorehabilitace

Neurorehabilitace je vhodná pro léčbu neurologických diagnóz, které mají za následek omezení v pohybu (dětská mozková obrna, cévní mozková příhoda, …) Na rozdíl od terapie Kosmík, probíhá neurorehabilitace v této verzi po dobu 105 minut a přijímáme nejen dětské, ale i dospělé pacienty.

Stejně jako u terapie Kosmík, vychází léčba především z metody TheraSuit®. Náplň neurorehabilitace je odvozena od průběhu našich běžných terapií, můžete se tedy setkat s nahříváním, neuromobilizacemi, měkkými technikami a především s následujícím funkčním cvičením. Obleček TheraSuit® není při této variantě primárně používán, ale pokud bude pro pacienta vhodný a kapacita nám to dovolí, tak využijeme i jej. 

Termíny a cenu neurorehabilitace naleznete níže.

-

Neurorehabilitace je vhodná pro:

Stávající pacienty, jako způsob navázání mezi jednotlivými intenzivními pobyty, jako možnost konzultace a zaškolení pro další cvičení na doma, nebo při změnách dovedností dětí

Typický příklad: "Absolvovali jsme čtyřtýdenní terapii v dubnu a dál se na nás dostalo až v listopadu. Mezitím ale naše dítě začalo lézt, a my bychom potřebovali nasměrovat, jak mu dopomáhat a jak přizpůsobit domácí cvičení."

-

Děti a dospělé, kteří u nás léčbu ještě neabsolvovali a chtěli by ji částečně vyzkoušet

Typický příklad: "Delší dobu uvažujeme o dlouhodobé rehabilitaci, ale nevíme, zda to naše dítě zvládne, a jak bude na delší časovou dobu a intenzitu reagovat."

-

Děti, pro které jsou 3 nebo 4týdenní programy příliš náročné, ať už kvůli nízkému věku, větší únavnosti, či časté nemocnosti

Typický příklad: "Rádi bychom absolvovali 4týdenní program, ale našemu dítěti budou teprve dva roky, a navíc je často nemocné."

-

Děti a dospělé, kterým stačí jen menší dávka cvičení pro zlepšení menších obtíží

Typický příklad: "Naše dítě má sice neurologickou diagnózu, ale je na tom prakticky stejně jako jeho vrstevníci. Potřebovali bychom jen cvičení na záda, abychom se vyvarovali skolióze."

-

Děti a dospělé s neurologickými diagnózami, kteří chtějí od rehabilitace více, než dostávají v běžných ambulancích

Typický příklad: "Cvičení v běžných ambulancích trvá do 30 minut, a to se ke cvičení ani nedostaneme, což je velká škoda."

-

Rodiče, kteří si chtějí zkusit náročnost cvičení, které absolvují jejich děti

Typický příklad: "Naše dítě absolvuje 4týdenní terapii Kosmík a mě by zajímalo, co při cvičení zažívá, a jak moc náročné to je."

-

Termíny a ceny neurorehabilitace

Ambulatní 105minutová neurorehabilitace je dostupná každý všední den ve dvou časech dopoledne a ve dvou časech odpoledne.

Po - Pá 

7:30 - 9:15

9:30 - 11:15

12:00 - 13:45

14:00 - 15:45

S objednávkami terapií a dotazy ohledně volných termínů nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu na adresu: rehabilitace@neuroaxon.cz nebo telefonicky na +420 720 981 829.

 

Lekce neurorehabiltiace lze pořídit buď jednotlivě, nebo v balíčku 5 lekcí se slevou.

Cena za jednu terapii (105 minut) 1 400,00 Kč
   
Sleva při zakoupení 5 lekcí 10%
Cena po slevě za 5 lekcí 6 300,00 Kč

-

-

Individuální rehabilitace

Individuální rehabilitace je vhodná pro děti i dospělé s bolestí zad, jinými funkčními problémy, pacienty s vadným držením těla, skoliózou, či ty, kteří potřebují následnou péči po úrazu.  Provádíme ji v časové dotaci 55 minut.

I zde využíváme své zkušenosti s intenzivní léčbou a praxe z terapie Kosmík. Léčebné koncepty, které používáme, jsou vždy založené na aktivním pohybu pacienta. Při individuální rehabilitaci zejména využíváme metod: TheraSuit®, SM Systém, SRT, kineziotaping a dalších; vždy se zaměřením na konkrétní pacientovy obtíže a společně zvolený rehabilitační cíl. Termíny a cenu rehabilitace naleznete níže.

-

Individuální rehabilitace je vhodná pro:

Děti s vadným držením těla (tzv. VDT), skoliózou či jinými funkčními problémy

Typický příklad: "Naše dítě má problém s držením těla, začínají ho bolet záda a my nevíme, jak mu pomoci."

-

Dospělé s bolestí zad či jinými funkčními problémy

Typický příklad: "Trpím bolestí zad, ale v běžných ambulancích sotva začnu cvičit nebo dostanu jen masáž, která ale na stavu nic nezmění."

-

Termíny a ceny individuální rehabilitace

Individuální rehabilitace je dostupná každý všední den ve čtyřech časech dopoledne a ve čtyřech časech odpoledne.

Po - Pá 

7:30 - 8:25

8:30 - 9:25

9:30 - 10:25

10:30 - 11:25

12:00 - 12:55

13:00 - 13:55

14:00 - 14:55

15:00 - 15:55

S objednávkami terapií a dotazy ohledně volných termínů nás prosím kontaktujte prostřednictvím e-mailu na adresu: rehabilitace@neuroaxon.cz nebo telefonicky na +420 720 981 829.

 

Lekce intenzivní rehabiltiace lze pořídit buď jednotlivě, nebo v balíčku 5 lekcí se slevou.

Cena za jednu terapii (55 minut) 800,00 Kč
   
Sleva při zakoupení 5 lekcí 10%
Cena po slevě za 5 lekcí 3 600,00 Kč

Novinky

 • Nová rehabilitační lékařka

  19.9.2017

  Vítáme u nás nového člena týmu! Od dnešního dne se budete potkávat na půdě naší kliniky s MUDr. Magdalenou Mohylovou, která k nám nastoupila na pozici Rehabilitační lékařky. Setkávat se s ní můžete každé úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 16 hodin.

 • Nová fyzioterapeutka

  11.9.2017

  Nová posila opět rozšířila řady! Nastoupila k nám nová fyzioterapeutka Ing. Tereza Lísalová. Máme velkou radost a těšíme se na spolupráci!

  Lisalova_tereza_3

 • 6.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový dětský pacient Kryštof Jungbauer.
  Na Kryštofovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Kryštof Jungbauer".
  Více o Kryštofově příběhu najdete zde.

 • 5.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový pacient Petr Kašpar.

  Na Péťovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Petr Kašpar".

  Více o Péťově příběhu najdete zde.

 • Volné místo Lokomat

  1.9.2017

  V termínu od 18. 9. do 6.10. 2017 nabízíme volné místo na Lokomatu - je možné domluvit 2 hodinovou terapii na dva či tři týdny.

  Zájemci ať prosím kontaktují naší koordinátorku Bc. Ludmilu Grulichovou na emailu  koordinator@neuroaxon.cz nebo na telefonu  729 981 829.

Starší »