CI terapie

Neurorehabilitační klinika AXON nabízí třítýdenní intenzivní rehabilitační program CI terapie, s případným využitím robotických zařízení, vodoléčby a oxygenoterapie.

 

Co je CI terapie?

CI terapie je určena pro pacienty s postižením pouze jedné končetiny nebo jedné strany těla. Je známa také pod názvem CIMT či „nuceně navozená terapie“.

Je vhodná pro pacienty s monoparetickou či hemiparetickou formou DMO, po cévní mozkové příhodě, po kraniotraumatech  nebo s roztroušenou sklerózou.

Podstatou CI terapie k léčbě horní končetiny je znehybnění zdravé končetiny pomocí ortézy a tím „vynucení“ aktivity končetiny postižené. Pacient pak touto paretickou končetinou musí během terapie provádět zadané úkoly za určený časový úsek a plnit úkoly, které dostává k vypracování na doma.

Výsledkem CI terapie je pak zlepšení rozsahu pohybu a zvýšení svalové síly handicapované končetiny a především její častější používání.

CI terapie je světovým trendem v oblasti léčby pacientů a je velmi sofistikovaným léčebným programem - jeho výsledky jsou podložené četnými vědeckými studiemi. Koncept vymyslel tým Dr. Edwarda Tauba, Ph.D., na univerzitě v Alabamě v USA.

 

 Součásti CI terapie

Shapingové úkoly CI terapie

Domácí úkoly

- každý den začíná terapie kontrolou domácích úkolů

Příprava těla na cvičení

- nahřívání

- neuromobilizace

Shapingové úkoly

- jeden z pilířů CI terapie

- úkoly vyžadují několikanásobné opakování stejných pohybů slabší končetinou za určitý časový úsek, náročnost těchto úkolů se v průběhu terapie zvyšuje

- myšlenkovým východiskem shapingových úkolů je dopracovat se prostřednictvím repetitivního pohybu (kvantity) ke správně prováděnému pohybu (kvalitě) 

Oxygenoterapie

Task practice

- další z pilířů CI terapie zaměřený na kvalitu prováděného pohybu 

- dětští pacienti například malují či modelují, dospělí pacienti se zaměřují na nácvik praktických úkonů (věšení prádla, mytí nádobí apod.)

Oxygenoterapie

- v kombinaci s relaxační oxygenoterapií dochází k regeneraci svalů a zlepšení činnosti mozkuNabízené terapie

Momentálně nabízíme dva léčebné programy - CIMT 3T a RoboCIMT 3T. Léčebné programy probíhají v budově Kliniky 2, Marie Cibulkové 13, Praha 4.CIMT 3T

-  terapie pro pacienty s postižením jedné končetiny nebo jedné strany těla

- třítýdenní terpie probíhá každý všední den čtyři hodiny dopoledne či odpoledne

- CI terapie s využitím oxygenoterapie a vodoléčby

- součástí terapie: kontrola domácích úkolů, příprava těla na cvičení, CI terapie (shapingové úkoly, task practice), oxygenoterapie, vodoléčba

Obsah

Počet lekcí

CI terapie

45

Oxygenoterapie, vodoléčba

15

Celkem

60RoboCIMT 3T

- terapie pro pacienty s postižením jedné končetiny nebo jedné strany těla

třítýdenní terapie probíhá každý všední den čtyři hodiny dopoledne či odpoledne

- CI terapie s využitím robotických zařízení Amadeo a Pablo, které pomahají rehabilitaci postižené horní končetiny

- součástí terapie: kontrola a zadávání domácích úkolů, příprava těla na cvičení, CI terapie (shapingové úkoly, task practice), robotická zařízení Amadeo a Pablo

Obsah

Počet lekcí

CI terapie

45

Amadeo, Pablo

15

Celkem

60
Ceník, smluvní podmínky, přihláška a termíny terapií zde.

Pro objednání a rezervování termínu kontaktujte koordinátorku terapií.

Novinky

 • Nová rehabilitační lékařka

  19.9.2017

  Vítáme u nás nového člena týmu! Od dnešního dne se budete potkávat na půdě naší kliniky s MUDr. Magdalenou Mohylovou, která k nám nastoupila na pozici Rehabilitační lékařky. Setkávat se s ní můžete každé úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 16 hodin.

 • Nová fyzioterapeutka

  11.9.2017

  Nová posila opět rozšířila řady! Nastoupila k nám nová fyzioterapeutka Ing. Tereza Lísalová. Máme velkou radost a těšíme se na spolupráci!

  Lisalova_tereza_3

 • 6.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový dětský pacient Kryštof Jungbauer.
  Na Kryštofovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Kryštof Jungbauer".
  Více o Kryštofově příběhu najdete zde.

 • 5.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový pacient Petr Kašpar.

  Na Péťovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Petr Kašpar".

  Více o Péťově příběhu najdete zde.

 • Volné místo Lokomat

  1.9.2017

  V termínu od 18. 9. do 6.10. 2017 nabízíme volné místo na Lokomatu - je možné domluvit 2 hodinovou terapii na dva či tři týdny.

  Zájemci ať prosím kontaktují naší koordinátorku Bc. Ludmilu Grulichovou na emailu  koordinator@neuroaxon.cz nebo na telefonu  729 981 829.

Starší »