Představení terapie Kosmík

Terapie Kosmík představuje jedinečný koncept spojující klasickou rehabilitaci s nejnovějšími objevy na poli neurologie a neuro-plasticity mozku. Stavebním kamenem terapie je intenzivní neurorehabilitace (založena na terapii TheraSuit®), která mění pohybové vzorce pacientů do té míry, kdy jsou ovlivněny jejich celkové fyzické dovednosti a rovněž psychické schopnosti. Výsledným efektem je posun ve vývojových etapách motoriky pacienta (například dítě, které bylo schopno pouze přetočení z boku na bok je schopno plazení a lezení; či pacient chodící o dvou francouzských berlích je schopen samostatné chůze, popřípadě chůze za opory jedné vycházkové hole).

 

Terapie je navíc doplněná podpůrnými rehabilitačními programy robotických zařízení, které přinášejí jak nové příležitosti pro aktivní i pasivní terapii, tak dělají ze samotné terapie hru, která pozitivně motivuje pacienta v dosahování ještě větších úspěchů. Pro vytvoření komplexního celku je do terapie zapojena senzomotorická integrace a Snoezelen, který přináší pacientům nové podněty a prohlubuje celkový účinek terapie. Aby po ukončení terapie Kosmík byly nadále udržovány nabyté dovednosti pacientů, je její součástí i edukace rodičů a plán následného cvičení. Pro ozvláštnění terapie nabízíme i možnost něčeho navíc, což představuje dobrovolné zapojení jiných terapií v rámci léčby a cvičení o víkendu.

 -

-

 

Novinky

 • Nová rehabilitační lékařka

  19.9.2017

  Vítáme u nás nového člena týmu! Od dnešního dne se budete potkávat na půdě naší kliniky s MUDr. Magdalenou Mohylovou, která k nám nastoupila na pozici Rehabilitační lékařky. Setkávat se s ní můžete každé úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 16 hodin.

 • Nová fyzioterapeutka

  11.9.2017

  Nová posila opět rozšířila řady! Nastoupila k nám nová fyzioterapeutka Ing. Tereza Lísalová. Máme velkou radost a těšíme se na spolupráci!

  Lisalova_tereza_3

 • 6.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový dětský pacient Kryštof Jungbauer.
  Na Kryštofovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Kryštof Jungbauer".
  Více o Kryštofově příběhu najdete zde.

 • 5.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový pacient Petr Kašpar.

  Na Péťovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Petr Kašpar".

  Více o Péťově příběhu najdete zde.

 • Volné místo Lokomat

  1.9.2017

  V termínu od 18. 9. do 6.10. 2017 nabízíme volné místo na Lokomatu - je možné domluvit 2 hodinovou terapii na dva či tři týdny.

  Zájemci ať prosím kontaktují naší koordinátorku Bc. Ludmilu Grulichovou na emailu  koordinator@neuroaxon.cz nebo na telefonu  729 981 829.

Starší »