Představení terapie Kosmík

Terapie Kosmík představuje jedinečný koncept spojující klasickou rehabilitaci s nejnovějšími objevy na poli neurologie a neuro-plasticity mozku. Stavebním kamenem terapie je intenzivní neurorehabilitace (založena na terapii TheraSuit®), která mění pohybové vzorce pacientů do té míry, kdy jsou ovlivněny jejich celkové fyzické dovednosti a rovněž psychické schopnosti. Výsledným efektem je posun ve vývojových etapách motoriky pacienta (například dítě, které bylo schopno pouze přetočení z boku na bok je schopno plazení a lezení; či pacient chodící o dvou francouzských berlích je schopen samostatné chůze, popřípadě chůze za opory jedné vycházkové hole).

 

Terapie je navíc doplněná podpůrnými rehabilitačními programy robotických zařízení, které přinášejí jak nové příležitosti pro aktivní i pasivní terapii, tak dělají ze samotné terapie hru, která pozitivně motivuje pacienta v dosahování ještě větších úspěchů. Pro vytvoření komplexního celku je do terapie zapojena senzomotorická integrace a Snoezelen, který přináší pacientům nové podněty a prohlubuje celkový účinek terapie. Aby po ukončení terapie Kosmík byly nadále udržovány nabyté dovednosti pacientů, je její součástí i edukace rodičů a plán následného cvičení. Pro ozvláštnění terapie nabízíme i možnost něčeho navíc, což představuje dobrovolné zapojení jiných terapií v rámci léčby a cvičení o víkendu.

 -

-

 

Novinky

 • Bazén&Sauna: Klinika AXON otvírá robotické centrum

  18.7.2017

  O slavnostním otevření robotického centra a rehabilitacích dostupných všem  Vyšlo v aktuálním časopise Bazén&Sauna v příloze Záchranář  Celý článek si můžete přečíst zde.

 • Lidové noviny: 600 opakování a mozek se naučí pohyb

  13.7.2017

  O Lokomatu, Samovi a pojišťovnách. Vyšlo dnes v Lidových novinách na straně 4.  . Celý článek k přečtení zde.

 • Klinika AXON rozjíždí Robotické centrum pro děti i dospělé

  12.7.2017

  O Robotickém centru kliniky AXON a jeho slavnostním otevření. Vyšlo v aktuálním čísle časopisu Vozka Celý článek k přečtení zde.

 • Volný termín terpie

  28.6.2017

  Uvolnilo se místo poslední třítýdenní terapie před prázdninami! smile V termínu od 17. července do 4. srpna s fyzioterapeutkou Bc. Klárou Vaňkovou.

  Pokud máte zájem, kontaktujte prosím naši koordinátorku terapie Alenu Hassanein na telefonním čísle +420 720 981 829 či e-mailu alena.hassanein@neuroaxon.cz

 • Volný termín terpie

  26.6.2017

  Skvělá zpráva!smile Uvolnily se čtyři místa v termínu  terapií od 10. července do 4. srpna. Dvě místa na čtyřtýdenní terapii a dvě na třítýdenní.

  Pokud máte zájem, kontaktujte prosím naši koordinátorku terapie Alenu Hassanein na telefonním čísle +420 720 981 829 či e-mailu alena.hassanein@neuroaxon.cz

Starší »