Průběh terapie

Terapie probíhá ve 4týdenních nebo 3týdenních blocích, každý den přes 4 hodiny (začátky dopoledne od 07:30 a 8:30, či odpoledne od 12:00 a 13:00). Rehabilitace probíhá i během víkendu, kdy bude pacient procházet odlehčenou dvouhodinovou terapií. Každý den pacient projde všemi součástmi terapie:

1)     SNOEZELEN, multisenzorickém prostředí, v němž dojde k aktivaci jeho kognitivních funkcí před samotnou rehabilitací nebo k relaxaci, pokud bude pacient Snoezelenem končit

2)     Individuální rehabilitace (masáže, nahřívání, protahování, posilování, cvičení v oblečku TheraSuit)

3)     OPEN SPACE, místnosti s několika stanovišti (2 boxy, spider therapy, žebřiny, robotika). Zde se pacient potkává s ostatními, aby se mohli vzájemně seznámit a motivovat.

4)     Motomed a Oxygenoterapie

O víkendu bude pacient rehabilitovat hlavně v prostoru OPEN SPACE po dobu 2 hodin.

Celou terapií s pacientem prochází fyzioterapeut, který se mu individuálně věnuje. Terapie se dá samozřejmě mírně upravit podle potřeb a diagnózy pacienta a podle aktuální situace. Před započetím terapie pacient absolvuje lékařskou prohlídku, podle jejíchž výsledků je stanoven rehabilitační plán.

Po předchozí domluvě s ošetřujícím fyzioterapeutem smí rodič přihlížet terapii, zároveň také může opustit kliniku, avšak je potřeba, aby se stále pohyboval v docházkové vzdálenosti do 20 minut od kliniky a po celou dobu terapie byl k zastižení na telefonním čísle, které uvedl v přihlášce. Krmení a přebalování dětí je čistě v kompetenci rodiče.

 

Novinky

 • Bazén&Sauna: Klinika AXON otvírá robotické centrum

  18.7.2017

  O slavnostním otevření robotického centra a rehabilitacích dostupných všem  Vyšlo v aktuálním časopise Bazén&Sauna v příloze Záchranář  Celý článek si můžete přečíst zde.

 • Lidové noviny: 600 opakování a mozek se naučí pohyb

  13.7.2017

  O Lokomatu, Samovi a pojišťovnách. Vyšlo dnes v Lidových novinách na straně 4.  . Celý článek k přečtení zde.

 • Klinika AXON rozjíždí Robotické centrum pro děti i dospělé

  12.7.2017

  O Robotickém centru kliniky AXON a jeho slavnostním otevření. Vyšlo v aktuálním čísle časopisu Vozka Celý článek k přečtení zde.

 • Volný termín terpie

  28.6.2017

  Uvolnilo se místo poslední třítýdenní terapie před prázdninami! smile V termínu od 17. července do 4. srpna s fyzioterapeutkou Bc. Klárou Vaňkovou.

  Pokud máte zájem, kontaktujte prosím naši koordinátorku terapie Alenu Hassanein na telefonním čísle +420 720 981 829 či e-mailu alena.hassanein@neuroaxon.cz

 • Volný termín terpie

  26.6.2017

  Skvělá zpráva!smile Uvolnily se čtyři místa v termínu  terapií od 10. července do 4. srpna. Dvě místa na čtyřtýdenní terapii a dvě na třítýdenní.

  Pokud máte zájem, kontaktujte prosím naši koordinátorku terapie Alenu Hassanein na telefonním čísle +420 720 981 829 či e-mailu alena.hassanein@neuroaxon.cz

Starší »