Průběh terapie

Terapie probíhá ve 4týdenních nebo 3týdenních blocích, každý den přes 4 hodiny (začátky dopoledne od 07:30 a 8:30, či odpoledne od 12:00 a 13:00). Rehabilitace probíhá i během víkendu, kdy bude pacient procházet odlehčenou dvouhodinovou terapií. Každý den pacient projde všemi součástmi terapie:

1)     SNOEZELEN, multisenzorickém prostředí, v němž dojde k aktivaci jeho kognitivních funkcí před samotnou rehabilitací nebo k relaxaci, pokud bude pacient Snoezelenem končit

2)     Individuální rehabilitace (masáže, nahřívání, protahování, posilování, cvičení v oblečku TheraSuit)

3)     OPEN SPACE, místnosti s několika stanovišti (2 boxy, spider therapy, žebřiny, robotika). Zde se pacient potkává s ostatními, aby se mohli vzájemně seznámit a motivovat.

4)     Motomed a Oxygenoterapie

O víkendu bude pacient rehabilitovat hlavně v prostoru OPEN SPACE po dobu 2 hodin.

Celou terapií s pacientem prochází fyzioterapeut, který se mu individuálně věnuje. Terapie se dá samozřejmě mírně upravit podle potřeb a diagnózy pacienta a podle aktuální situace. Před započetím terapie pacient absolvuje lékařskou prohlídku, podle jejíchž výsledků je stanoven rehabilitační plán.

Po předchozí domluvě s ošetřujícím fyzioterapeutem smí rodič přihlížet terapii, zároveň také může opustit kliniku, avšak je potřeba, aby se stále pohyboval v docházkové vzdálenosti do 20 minut od kliniky a po celou dobu terapie byl k zastižení na telefonním čísle, které uvedl v přihlášce. Krmení a přebalování dětí je čistě v kompetenci rodiče.

 

Novinky

 • Nová rehabilitační lékařka

  19.9.2017

  Vítáme u nás nového člena týmu! Od dnešního dne se budete potkávat na půdě naší kliniky s MUDr. Magdalenou Mohylovou, která k nám nastoupila na pozici Rehabilitační lékařky. Setkávat se s ní můžete každé úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 16 hodin.

 • Nová fyzioterapeutka

  11.9.2017

  Nová posila opět rozšířila řady! Nastoupila k nám nová fyzioterapeutka Ing. Tereza Lísalová. Máme velkou radost a těšíme se na spolupráci!

  Lisalova_tereza_3

 • 6.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový dětský pacient Kryštof Jungbauer.
  Na Kryštofovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Kryštof Jungbauer".
  Více o Kryštofově příběhu najdete zde.

 • 5.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový pacient Petr Kašpar.

  Na Péťovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Petr Kašpar".

  Více o Péťově příběhu najdete zde.

 • Volné místo Lokomat

  1.9.2017

  V termínu od 18. 9. do 6.10. 2017 nabízíme volné místo na Lokomatu - je možné domluvit 2 hodinovou terapii na dva či tři týdny.

  Zájemci ať prosím kontaktují naší koordinátorku Bc. Ludmilu Grulichovou na emailu  koordinator@neuroaxon.cz nebo na telefonu  729 981 829.

Starší »