Intenzivní neurorehabilitace

Obleček TheraSuitIntenzivní neurorehabilitace spočívá ve cvičení, které má vliv na trénink mozku, což se projeví na úrovni jednotlivých svalů, které jsou poté zapojeny do funkce. Vytváří se tak běžné pohybové vzorce, které jsou nezbytné pro pohyb. V rámci léčby jsou zkrácené svaly protahovány a ochablé svaly posilovány, což vede k tomu, že se mohou zapojit do svalové souhry a poskytují oporu pro pohyb. Jsou tak kompenzována poškození, která mohla vzniknout již v těhotenství, v rámci porodu, nebo po porodu dítěte. Rovněž je kompenzováno i negativní působení svazujícího prostředí autosedaček, kočárků, postýlek a také nedostatek polohy vleže na břiše. 

Intenzivní neurorehabilitace trvá tři hodiny a má několik částí. V první části dochází k nahřívání, terapeutické masáži a neuromobilizacím (aproximací do všech kloubů celého těla - tlak do kloubu a aktivace receptorů vedoucích informace o stavu kloubu do mozku). Po přípravě pacienta začíná vlastní terapie, která je dopředu navržena dle kinesiologického rozboru a rehabilitačního cíle (na základě vyšetření dítěte jsou zjištěny jeho deficity a v jaké vývojové fázi motoriky se nachází – například dítě leze po čtyřech, ale mělo by již chodit, popřípadě přeskočilo nějakou fázi). Podle toho, jaký pohybový vzorec je potřeba vytvořit, jsou nejprve identifikovány oslabené a zkrácené svaly, na kterých je poté provedena náprava oslabení či zkrácení

Spider

Tato náprava se provádí ve specializované kleci v systému kladek, které umožňují sofistikované protažení a posílení postižených svalů s následnou integrací do pohybových vzorců. Jednotlivé pohybové vzorce jsou poté zapojeny do funkce a činnosti, které byly stanoveny jako rehabilitační cíl. Následně dochází k dalšímu prohlubování fixace pohybových vzorců za pomoci speciálního oblečku TheraSuit® a terapie SpiderTherapy®. Celá terapie je tedy zaměřena k získání nového pohybového vzoru (či nápravě nesprávného) s integrací primitivních reflexů.

Neurorehabilitační klinika AXON je také jedním z oficiálním světových centrer pro rehabilitaci metodou TheraSuit®. Více naleznete na stránkách této metody zde.

Novinky

 • Bazén&Sauna: Klinika AXON otvírá robotické centrum

  18.7.2017

  O slavnostním otevření robotického centra a rehabilitacích dostupných všem  Vyšlo v aktuálním časopise Bazén&Sauna v příloze Záchranář  Celý článek si můžete přečíst zde.

 • Lidové noviny: 600 opakování a mozek se naučí pohyb

  13.7.2017

  O Lokomatu, Samovi a pojišťovnách. Vyšlo dnes v Lidových novinách na straně 4.  . Celý článek k přečtení zde.

 • Klinika AXON rozjíždí Robotické centrum pro děti i dospělé

  12.7.2017

  O Robotickém centru kliniky AXON a jeho slavnostním otevření. Vyšlo v aktuálním čísle časopisu Vozka Celý článek k přečtení zde.

 • Volný termín terpie

  28.6.2017

  Uvolnilo se místo poslední třítýdenní terapie před prázdninami! smile V termínu od 17. července do 4. srpna s fyzioterapeutkou Bc. Klárou Vaňkovou.

  Pokud máte zájem, kontaktujte prosím naši koordinátorku terapie Alenu Hassanein na telefonním čísle +420 720 981 829 či e-mailu alena.hassanein@neuroaxon.cz

 • Volný termín terpie

  26.6.2017

  Skvělá zpráva!smile Uvolnily se čtyři místa v termínu  terapií od 10. července do 4. srpna. Dvě místa na čtyřtýdenní terapii a dvě na třítýdenní.

  Pokud máte zájem, kontaktujte prosím naši koordinátorku terapie Alenu Hassanein na telefonním čísle +420 720 981 829 či e-mailu alena.hassanein@neuroaxon.cz

Starší »