Intenzivní neurorehabilitace

Obleček TheraSuitIntenzivní neurorehabilitace spočívá ve cvičení, které má vliv na trénink mozku, což se projeví na úrovni jednotlivých svalů, které jsou poté zapojeny do funkce. Vytváří se tak běžné pohybové vzorce, které jsou nezbytné pro pohyb. V rámci léčby jsou zkrácené svaly protahovány a ochablé svaly posilovány, což vede k tomu, že se mohou zapojit do svalové souhry a poskytují oporu pro pohyb. Jsou tak kompenzována poškození, která mohla vzniknout již v těhotenství, v rámci porodu, nebo po porodu dítěte. Rovněž je kompenzováno i negativní působení svazujícího prostředí autosedaček, kočárků, postýlek a také nedostatek polohy vleže na břiše. 

Intenzivní neurorehabilitace trvá tři hodiny a má několik částí. V první části dochází k nahřívání, terapeutické masáži a neuromobilizacím (aproximací do všech kloubů celého těla - tlak do kloubu a aktivace receptorů vedoucích informace o stavu kloubu do mozku). Po přípravě pacienta začíná vlastní terapie, která je dopředu navržena dle kinesiologického rozboru a rehabilitačního cíle (na základě vyšetření dítěte jsou zjištěny jeho deficity a v jaké vývojové fázi motoriky se nachází – například dítě leze po čtyřech, ale mělo by již chodit, popřípadě přeskočilo nějakou fázi). Podle toho, jaký pohybový vzorec je potřeba vytvořit, jsou nejprve identifikovány oslabené a zkrácené svaly, na kterých je poté provedena náprava oslabení či zkrácení

Spider

Tato náprava se provádí ve specializované kleci v systému kladek, které umožňují sofistikované protažení a posílení postižených svalů s následnou integrací do pohybových vzorců. Jednotlivé pohybové vzorce jsou poté zapojeny do funkce a činnosti, které byly stanoveny jako rehabilitační cíl. Následně dochází k dalšímu prohlubování fixace pohybových vzorců za pomoci speciálního oblečku TheraSuit® a terapie SpiderTherapy®. Celá terapie je tedy zaměřena k získání nového pohybového vzoru (či nápravě nesprávného) s integrací primitivních reflexů.

Neurorehabilitační klinika AXON je také jedním z oficiálním světových centrer pro rehabilitaci metodou TheraSuit®. Více naleznete na stránkách této metody zde.

Novinky

 • Nová rehabilitační lékařka

  19.9.2017

  Vítáme u nás nového člena týmu! Od dnešního dne se budete potkávat na půdě naší kliniky s MUDr. Magdalenou Mohylovou, která k nám nastoupila na pozici Rehabilitační lékařky. Setkávat se s ní můžete každé úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 16 hodin.

 • Nová fyzioterapeutka

  11.9.2017

  Nová posila opět rozšířila řady! Nastoupila k nám nová fyzioterapeutka Ing. Tereza Lísalová. Máme velkou radost a těšíme se na spolupráci!

  Lisalova_tereza_3

 • 6.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový dětský pacient Kryštof Jungbauer.
  Na Kryštofovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Kryštof Jungbauer".
  Více o Kryštofově příběhu najdete zde.

 • 5.9.2017

  Dnes nám do programu transparentního účtu přibyl nový pacient Petr Kašpar.

  Na Péťovy terapie můžete přispět zasláním finančních prostředků na transparentní účet č. 2200739204/2010. Do zprávy pro příjemce prosím napište "Petr Kašpar".

  Více o Péťově příběhu najdete zde.

 • Volné místo Lokomat

  1.9.2017

  V termínu od 18. 9. do 6.10. 2017 nabízíme volné místo na Lokomatu - je možné domluvit 2 hodinovou terapii na dva či tři týdny.

  Zájemci ať prosím kontaktují naší koordinátorku Bc. Ludmilu Grulichovou na emailu  koordinator@neuroaxon.cz nebo na telefonu  729 981 829.

Starší »