Daník se narodil 30. 6. 2010 v 34. týdnu těhotenství. Porod přišel rychle a nečekaně. Nikdy na ten den nezapomenu, jak mi porodní asistentka řekla, že je kluk ještě vysoko a že mi ho pomůže vytlačit. Začala skákat na břicho a loktem tlačila dolů. 

Daník vylezl celý fialový, pomordovaný a doktor řekl, že je vše v pořádku. Při propouštění domů řekl, že měl drobné krvácení do mozku, ale že to nic není, že se to vstřebá. A tím začal nový komplikovaný životní příběh.

V 7 měsících mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu kvadruparézu, což znamená, že všechny čtyři končetiny jsou ztuhlé a trvale stažené (spastické).

Ve 3 letech se začal otáčet, ve 4 plazit, v 5 letech se Daník pohyboval plazením, posouval se po centimetrech pomocí jedné ruky po bříšku. Neměl žádnou stabilitu trupu, takže neseděl. Skoro nemluvil, uměl říci jen pár slov.

Začali jsme jezdit na rehabilitaci pomocí kosmického oblečku TheraSuit do Saremy v Liberci a na terapii Kosmík do Axonu v Praze. Za rok této terapie se hodně rozmluvil a mluví ve větách. Sám se dostane na čtyři a následně si sedne. Nikdy bych nevěřila, že díky tomuto cvičení udělá za 1 rok tak obrovský skok vpřed. 

Tato terapie je finančně náročná, 4týdenní terapie stojí cca 56.520 Kč. Rádi bychom pokračovali v této terapii a dali Daníkovi možnost rozvíjet se ještě víc. Nejúžasnější na tom je, že Daník se na terapii těší a rád cvičí.

Sháníme proto finanční prostředky a jakákoliv částka nám pomůže …