Emička je šestiletá, velice šikovná, usměvavá holčička, která se narodila o 2,5 měsíce dříve za velice komplikovaných podmínek. Gynekolog zanedbal péči u její maminky a nezjistil fetofetální syndrom, závažnou anamnézu, která se objevuje u dvojčetného těhotenství. V 29+4 týdnu těhotenství byly holčičky navždy odděleny tím, že menší děvčátko již bohužel nemělo sílu a nedokázalo bojovat. V důsledku tohoto úmrtí došlo k akutnímu císařskému řezu, kdy se narodila Emička. Během prvních chvil života u ní došlo k srdeční zástavě, dále k selhání funkce ledvin a byla absolutně odkázána na přísun kyslíku do plic. Emička bojovala každou minutou, dnem, měsícem a pomalu se uzdravovala, avšak stupeň nedonošenosti a nedostatek kyslíku pro mozek byly tak vysoké, že byla Emičce diagnostikována dětská mozková obrna. Mentálně je naštěstí v pořádku, velké problémy má s motorikou. Projevuje se to tak, že zatím nedokáže správně lézt, posadit se, postavit ani chodit. Ke všemu ji rovněž trápí oboustranná 50% ztráta sluchu, která vše dále komplikuje.

    

Již od narození byla a stále je Emička rehabilitována Vojtovou metodou, postupně byly přidávány další rehabilitační metody jako např. Bobath koncept…, dále absolvovala několik lázeňských pobytů.

Pro další motorický posun potřebuje Emička pravidelnou intenzivní rehabilitační terapii, která je nabízena na Neurorehabilitační klinice AXON. Programem této terapie je nadstandardní individuální léčebné neurorehabilitace s použitím speciálního stabilizačního oblečku. Emička již tento program absolvovala a pokroky díky němu byly viditelné. Terapie není bohužel součástí standardů hrazených zdravotní pojišťovnou a čtyřtýdenní program stojí 60 000,- Kč.

„Život je založen hlavně na víře a trpělivosti.

Kdo má tyto dvě ctnosti, dosáhne obdivuhodného cíle.“