Karolínka s Rozárkou se narodily ve 29 týdnu těhotenství. Poporodní adaptace probíhala bez větších komplikací, vše se zdálo být na dobré cestě, ALE!

Několik dní po porodu prodělaly obě holčičky těžké krvácení do hlavičky, které si bohužel vybralo svoji daň. Jako následek krvácení mají obě holčičky spastickou formu DMO (Karolínka zatím vývoj do triparézy a Rozárka do kvadruparézy), sekundární epilepsii – Westův syndrom, kdy při záchvatech dochází k trvalému poškození mozku, centrální tónickou a koordinační poruchu, výrazné opoždění psychomotorického vývoje a řadu dalších přidružených diagnóz. Prognózy lékařů nejsou vůbec optimistické, ale my se nevzdáváme a bojujeme ze všech sil.

Několikrát denně holčičky cvičí Vojtovu metodu společně s prvky z Bobath konceptu, dojíždíme na hipoterapii a rádi bychom s nimi absolvovali intenzivní neurorehabilitační pobyty, které jsou pro holčičky velkou nadějí na lepší život, ale zároveň jsou finančně velmi náročné. Jeden čtyřtýdenní pobyt vychází na cca 57.000 Kč. Kdyby mohla láska a víra léčit, věřte, že bychom se my, jako rodiče, a naše nejbližší rodina a přátelé vyždímali do posledních sil jen proto, aby holčičky mohly žít normální život.

Bohužel žijeme v době, kdy šance na „normální život“ stojí spoustu peněz a kdy je i velmi moderní medicína na léčbu krátká. Přesto se nevzdáváme, bojujeme ze všech sil a chceme dát holčičkám šanci na normální život, dát jim šanci se radovat a užívat si radostí a starostí, které si mohou užívat zdravé děti. Neurorehabilitační pobyty nejsme bohužel schopni sami pokrýt, proto prosíme o pomoc.

Věříme, že láska nevymizela a že společně s vámi dokážeme dát holčičkám šanci okusit, jaké to je žít normální život, jaké to je, postavit se na vlastní nohy, udělat byť jen pár kroků, šanci hrát si s ostatními dětmi a třeba se i rozběhnout.

Děkuji.

L. Pavcová