*29.11.2010

Náš prvorozený syn se narodil do velkých sněhových závějí koncem roku 2010. Porod byl rychlý, bez komplikací, apgar skóre 10-10-10 (nejvyšší možné známky).

Byl zcela zdravý a další 3mesice nám dělal jen samou radost. Problém začal až při prvním očkování ve 3 měsících – dostal najednou hexa vakcínu (povinné očkování) a Prevenar. Týden na to se synovo chování zcela změnilo, neustále plakal, prohýbal se nám v náručí, v noci se budil každou hodinu s usedavým neustávajícím pláčem. Z děťátka, které drželo hlavičku a páslo koníky, se stal křečovitý uplakaný uzlíček, který najednou nedokázal udržet hlavu. Jako čerství rodiče jsme nepojali žádné podezření, že by to mohlo mít souvislost s očkováním a mysleli si, že to patří k prdíkům, zoubkům a dalším potížím kojenců…. Ve chvíli, kdy se reakce opakovaly každý měsíc po každém očkování (stejné očkovaní ve 4. a pak 5. měsíci), jsme již informovali dětskou lékařku, která odmítala připustit nějaký problém, a tudíž nás neodeslala k žádnému specialistovi či na fyzioterapii, kterou jsme si tedy zařídili sami. A právě díky fyzioterapeutce jsme se dostali na dětskou neurologii. První diagnóza padla v 6ti měsících – dětská mozková obrna! Byl to pro nás šok a moc se nám to nezdálo, v Thomayerově nemocnici v Krči nám udělali všechny možné testy, včetně magnetické resonance. S přístupem lékařů jsme však nebyli spokojeni – jediná možná cesta pro ně bylo cvičení Vojtovy metody, nic víc!! S tímto závěrem jsme se nesmířili a při první návštěvě Janských lázní v roce 2012 jsme díky tamnímu terapeutovi přešli z Vojtovy metody (rok cvičení bez výsledků L) na Bobathuv koncept, s kterým jsme začali slavit male úspěchy v motorice.

Po návratu (již přesvědčeni, ze synovo postižení způsobilo očkovaní) jsme se obrátili na nemocnici Motol, kde nám zrušili původní diagnózu DMO a začalo velké pátrání a testování s tím, že syn musí mít nějakou skrytou vrozenou vadu, která zapříčinila jeho náhlý útlum psycho-motorického vývoje. Lékaři odmítli a nadále odmítají potvrdit naše tvrzeni o očkování, i když po světě už je to naprosto známé a v USA a Itálii, jsou již lidé odškodňováni za potíže a postižení způsobená očkováním!! A dle magnetické resonance má syn mozek v pořádku, ale s opožděným vývojem – vývoj začal pokračovat poté, co jsme stopli očkování…. Minuly rok nám byla sdělena diagnóza “Allan-Herndon-Dudley syndrom” tzn. velmi vzácná genetická porucha, která se přenáší z matky na dítě, u kterého je následně 50 na 50, zda bude dítě postižené či nikoliv. A tady se právě dostáváme zpět k očkování, které to zřejmě celé spustilo a přitížilo mu. I když nadále nejsme zcela přesvědčeni, že právě tato diagnóza způsobila jeho postižení, bojujeme dál a věříme, že díky synově vůli a bojovnosti se nám podaří dělat další a další pokroky.