KOSMÍK NA MĚSÍC

Neurorehabilitační klinika AXON a její maskot pejsek Kosmík se rozhodli v roce 2019 podpořit své pacienty v jejich terapiích.

Pejsek Kosmík z Neurorehabilitační kliniky AXON má velké cíle. Pomáhá dětem i dospělým při léčbě jejich neurologických onemocnění, např. mozkové obrny, nádorech mozku, traumatech hlavy, úrazech páteře a dalších. Velkým přínosem při léčbě těchto pacientů je chůze v zařízení LOKOMAT, což je robotický přístroj určený pacientům jak s trvalým, tak dočasným postižením dolních končetin.

Pejsek Kosmík si uvědomuje těžkosti a každodenní starosti, které s sebou nemoci jeho pacientů do života přináší. Dal si proto za cíl, že jim dokáže, že jejich možnosti jsou takřka neomezené. Něco, co by se zdálo tak vzdálené, např. naučit se znovu/ konečně chodit, je přesto dosažitelné a reálné. A což takhle dojít rovnou na Měsíc?

Vzdálenost na Měsíc ze Země je 384.400 km. Kosmík na svoji cestu vyrazí na konci ledna 2019. Na jeho cestě mu chtějí pomoci známí sportovci, umělci, ale i samotní pacienti Neurorehabilitační kliniky AXON. Každý, kdo do Lokomatu vstoupí, svými kroky pomáhá. Dojít až na Měsíc je možné. Společně s Vámi.

Pomůžete i Vy pejskovi Kosmíkovi dosáhnout vytyčeného cíle?

 

  • Transparentní účet Nadačního fondu AXON pro finanční podporu pacientů: 2601572011/ 2010 .

Finanční dary budou použity na úhradu terapií, jejichž součástí je i chůze v Lokomatu.

Přečtěte si některé příběhy konkrétních pacientů Neurorehabilitační kliniky.

 

 

  • Pro nabídky partnerství a spolupráce prosím kontaktujte PR Neurorehabilitační kliniky AXON paní Ing. Elenu Michálkovou, pr@neuroaxon.cz .

 

 

 

 

KOSMÍK ODSTARTOVAL SVOJI CESTU NA MĚSÍC!

V pátek 25.1.2019 ve 12 hodin proběhla na Neurorehabilitační klinice AXON tisková konference zahajující celoroční projekt s názvem Kosmík na Měsíc. Cílem projektu je podpora hendikepovaných v jejich terapiích na unikátním robotickém přístroji Lokomat. Projekt přišla podpořit i česká herečka Ester Geislerová, která si chůzi v samotném přístroji veřejně vyzkoušela.

Tiskovou konferenci zahájila primářka a garantka Neurorehabilitační kliniky AXON MUDr. Jarmila Zipserová
Projekt Kosmík na Měsíc podpořila i známá česká herečka Ester Geislerová

 

Celou fotogalerii naleznete zde.