+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Adriana Hrdličková

 

Adrianka Hrdličková se narodila v březnu 2015 v Kladně. Zdravotní komplikace začaly Adriance půl roku po jejím narození, kdy se objevily první vysoké opakované horečky. Odběrem krve byly zjištěny extrémně vysoké jaterní výsledky, díky čemuž začal Adriance neustálý kolotoč různých lékařských vyšetření pod dohledem Ústavu vrozených metabolických poruch VFN v Praze. Výsledkem tohoto kolotoče vyšetření byla bohužel Adriance diagnozována vzácná vrozená metabolická porucha glykosilace proteinů, tzv. CDG syndrom. Jedná se o multiorgánové postižení, s kterým souvisí i další různé zdravotní komplikace, mezi nimiž je i psychomotorická retardace.

Vzhledem k tomu, že je Adrianka velmi snaživá, motivovatelná a díky i zatím jediné podstoupené rehabilitační terapii Kosmík v klinice AXON jsou u Adrianky znát pokroky a věříme, že tyto pokroky nejsou jedinými, chtěli bychom tímto všechny potencionální dárce požádat o případnou finanční pomoc, aby mohla Adriankaabsolvovat další terapie v klinice AXON a tím se dále rozvíjet.

Předem velmi děkujeme, rodiče Markéta a Petr Hrdličkovi

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.