+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Anežka Pánková

Anežka je čtyřletá usměvavá holčička, která je téměř vždy pozitivně naladěná a fixovaná na své dvojče – Julinku. Osud k dvojčátkům byl nemilosrdný již od samých počátků. Jejich biologická matka se jich ihned po porodu zřekla a tak se děvčátka dostala do kojeneckého ústavu, kde byly od sebe odděleny. Do naší péče se holčičky dostaly až v 5. měsíci. Anežka po porodu prodělala srdeční a respirační selhání v důsledku streptokokové sepse, ve třech měsících v kojeneckém ústavu prodělala těžký zápal plic. Výsledkem těchto chorob je těžká psychomotorická retardace (dětská mozková obrna – spastická kvadruparesa s pravostrannou převahou) a problémy se zrakem. Anežka v současné době nechodí, ale začíná dělat první krůčky ve speciálním chodítku, nemluví a nezvládá ani alternativní formy komunikace.

Anežka je však velká bojovnice s velkým zájmem o svět. Motoricky ji velmi pomáhají pravidelné pobyty v lázních, nicméně zde velmi postrádá svou sestru. Navíc díky velkému temperamentu ji nestačí standardní množství procedur, ale vyžaduje mnohem intenzivnější cvičení. Proto bychom ji rádi umožnili rehabilitaci na pražské klinice AXON, která nám dovolí absolvovat velmi intenzivní terapii TheraSuit dojížděním z domova. Rehabilitace na této klinice však není hrazena ze zdravotního pojištění a není v našich finančních možnostech ji hradit.

Z tohoto důvodu bychom Vás rádi požádali o jakýkoliv finanční příspěvek na tuto rehabilitaci na Anežčin transparentní účet u FioBanky 2000892933/2010 (https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2000892933).

Více informací o Anežce naleznete na stránkách www.anezkajede.cz.

Předem velmi děkujeme,

Hana a Tomáš Pánkovi, rodiče Anežky a Julinky

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku