+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Anika Dohnalová

Naše dcerka se narodila předčasně již ve 26. týdnu těhotenství s porodní váhou 720 gramů jako extrémně nezralé dítě. Anika má DMO levostrannou hemiparézu.

S intenzivním cvičením Vojtovou metodou jsme začali už od narození a postupně se přidávali další terapie, Bobath koncept a cviky DNS podle p. Koláře. Třikrát byla dcerka na aplikaci botulotoxinu a v pěti letech byla na neurochirurgické operaci ve FN Motol. Dále má dyspraxii a začala se rozvíjet skoliózaJiž pět let jezdím s dcerkou dvakrát týdně na hiporehabilitaci za Prahu. Od tří let jezdíme na rehabilitační pobyty do Teplic a Arpidy v Č. Budějovicích

V roce 2014 dcerka absolvovala měsíční rehabilitační pobyt v Klimkovicích, kde poprvé zkusila terapii THERASUIT, cvičení ve speciálním oblečku. Tato metoda ji velmi pomohla a proto jsme tuto neurorehabilitační terapii absolvovali na klinice Axon v Praze. Terapie Kosmík v Axonu ji moc pomohlazpevnila tělo, zlepšila rovnováhu. Bohužel tato výjimečná terapie, která dětem pomáhá, je finančně velmi nákladná a pojišťovna rodičům nic neproplácí. Proto jsou rodiče velmi často odkázáni i na pomoc druhých lidí, kterým není lhostejný osud dětí se zdravotním postižením. 

Předem moc a moc upřímně děkujeme za příspěvky na tuto speciální terapii, aby ji dcerka mohla znovu absolvovat. 

DĚKUJEME!

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.