Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Projekt Kosmík na Měsíc

Neurorehabilitační klinika AXON a její maskot pejsek Kosmík se rozhodli v roce 2019 podpořit své pacienty v jejich terapiích.

Pejsek Kosmík z Neurorehabilitační kliniky AXON má velké cíle. Pomáhá dětem i dospělým při léčbě jejich neurologických onemocnění, např. mozkové obrny, nádorech mozku, traumatech hlavy, úrazech páteře a dalších. Velkým přínosem při léčbě těchto pacientů je chůze v zařízení LOKOMAT, což je robotický přístroj určený pacientům jak s trvalým, tak dočasným postižením dolních končetin. 

Pejsek Kosmík si uvědomuje těžkosti a každodenní starosti, které s sebou nemoci jeho pacientů do života přinášejí. Dal si proto za cíl, že jim dokáže, že jejich možnosti jsou takřka neomezené. Něco, co by se zdálo tak vzdálené, např. naučit se znovu nebo konečně chodit, je přesto dosažitelné a reálné. A co takhle dojít rovnou na Měsíc?

Vzdálenost na Měsíc ze Země je 384.400 km. Kosmík na svoji cestu vyrazil na konci ledna 2019. Na jeho cestě mu pomáhají známí sportovci, umělci a především samotní pacienti Neurorehabilitační kliniky AXON. Každý, kdo do Lokomatu vstoupí, svými kroky pomáhá. Dojít až na Měsíc je možné. Společně s Vámi.

Pomůžete i Vy pejskovi Kosmíkovi dosáhnout vytyčeného cíle?

Každý ušlý km v Lokomatu je možné podpořit finančně zasláním jakékoliv částky na transparentní účet Nadačního fondu AXON: 2601572011/2010

Poskytnuté finanční dary budou použity na úhradu terapií s Lokomatem pacientům, kteří si nákladnou léčbu nemohou sami dovolit.

Pro nabídky partnerství a spolupráce prosím kontaktujte Marketingové oddělení Neurorehabilitační kliniky AXON na adrese pr@neuroaxon.cz.

Přečtěte si některé příběhy konkrétních pacientů Neurorehabilitační kliniky.

 

PODÍVEJTE SE, JAK DALEKO UŽ KOSMÍK DOLETĚL!

Dne 15.5.2019 se konala tisková konference k projektu Kosmík na Měsíc, tentokrát za účasti spisovatelky Báry Nesvadbové a herce Jana Ciny!

Prohlédněte si fotografie zde.

Projekt Kosmík na Měsíc tentokrát podpořila spisovatelka Bára Nesvadbová, která si osobně vyzkoušela i Lokomat

 

Tisková zpráva z akce ke stažení zde.

 

KOSMÍK ODSTARTOVAL SVOJI CESTU NA MĚSÍC!

V pátek 25.1.2019 ve 12 hodin proběhla na Neurorehabilitační klinice AXON tisková konference zahajující celoroční projekt s názvem Kosmík na Měsíc. Cílem projektu je podpora hendikepovaných v jejich terapiích na unikátním robotickém přístroji Lokomat. Projekt přišla podpořit i česká herečka Ester Geislerová, která si chůzi v samotném přístroji veřejně vyzkoušela.

Tiskovou konferenci zahájila primářka a garantka Neurorehabilitační kliniky AXON MUDr. Jarmila Zipserová

Projekt Kosmík na Měsíc podpořila i známá česká herečka Ester Geislerová

Celou fotogalerii naleznete zde.

Adresa  

Two steps ahead s.r.o
Marie Cibulkové 879/11
140 00 Praha 4 – Nusle
IČ: 019 70 801, nejsme plátci DPH
IČZ: 04998775 (odbornost 902),
04998774 (odbornost 201)

Rychlé kontakty

email: koordinator@neuroaxon.cz
tel.: +420 720 981 829