+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Další služby kliniky AXON

CI terapie 

CI terapie je určena pacientům s postižením pouze jedné končetiny nebo jedné strany těla. Je známa také pod názvem CIMT či „nuceně navozená terapie”. Je vhodná pro pacienty s monoparetickou či hemiparetickou formou DMO, po cévní mozkové příhodě, kraniotraumatech nebo s roztroušenou sklerózou. 

Senzorická integrační terapie (terapie Ayres)

Tato léčebná metoda se objevila v Maďarsku v polovině 80. let. Během téměř třiceti let její popularita značně vzrostla. Tato specifická terapeutická forma je nyní k dispozici v ČR, jako již v každém větším evropském městě. Používá se v dětské psychologické péči, ve výchovných poradenstvích i v rehabilitačních institucích. Tajemstvím jejího úspěchu je holistický přístup, protože se zaměřuje na podporu osobnosti celého člověka. Přes aktivní hravé a pohybové aktivity dozrávají neurofyzické a psychosociální funkce, které nefungují správně kvůli organickým a psychologickým poruchám. 

Oxygenoterapie 

Léčebná procedura, která využívá příznivého působení kyslíku na lidský organismus, která nepřináší žádné škodlivé vedlejší účinky. Její podstatou je vdechování kyslíku ve vyšší koncentraci, než v jaké je přítomný ve vzduchu. Tím se zvýší  koncentrace kyslíku v krvi, zrychluje se krevní oběh a více kyslíku se tedy dostává také do tkání. V případě, že tělu přísun kyslíku zvýšíme, buňky mohou produkovat více energie, dochází rovněž k urychlení růstu a regeneraci, zlepšuje se hojení ran a celkově se zpomaluje proces stárnutí.

Kineziotaping

Jedná se o terapii pomocí pružných samolepicích pásek aplikovaných na kůži, která vás chrání před zraněním při sportu nebo pokud k němu již došlo, podpoří proces hojení. Kromě toho se využívá také ke korekci špatného držení těla či ortopedických vad, kam patří například zborcená nožní klenba nebo různé deformity palce.
Zdroj: https://www.fyzioklinika.cz/clanky-o-zdravi/kinesiotaping

Magnetoterapie

Je pro organismus šetrná fyzikální metoda léčby. Působením pulzního magnetického pole dochází k ovlivňování tkání lidského těla na buněčné úrovni, což vede k potlačení, případně úplnému odstranění některých zdravotních potíží, očistě organismu a regeneraci buněk.

Zeptejte se nás

Veškeré dotazy Vám rád zodpoví náš koordinátor. Můžete mu zanechat
zprávu přes formulář nebo ho kontaktovat telefonicky.

+420 720 981 829

Marie Cibulkové 879/11, Praha 4

koordinator@neuroaxon.cz

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.