+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Daniel Trdla

Daniel se narodil předčasně v důsledku autonehody, s následky žije dodnes a nevzdává se

Devítiletý Daniel z Prahy se narodil ve 28. týdnu těhotenství v důsledku autonehody, od které viník ujel. Vlivem traumatického předčasného narození mu praskly nezralé plíce, což způsobilo krvácení a následně multiorgánové selhání. Podle lékařů neměl šanci na život ale on ani jeho maminka se nevzdali. Pomoci mu mohou intenzivní rehabilitace, které pojišťovna nehradí v plné výši.

Podle lékařů měl být v případě, že přežije velmi kritické období krátce po narození, zcela upoután na lůžko. Neměl komunikovat a být odkázán na nepřetržitou pomoc okolí. Maminka se však s tímto verdiktem nehodlala smířit, a tak začala dělat všechno pro to, aby její syn mohl žít plnohodnotný život. O Daniela a jeho tři zdravé sourozence se stará úplně sama.

Danielovi byla měsíc po narození diagnostikována periventrikulární leukomalacie 3. stupně, což se časem projeví jako mozková obrna (MO). Vlivem poškození mozku z nedostatku kyslíku došlo k postižení všech čtyř končetin. V sedmém měsíci života se navíc začal potýkat s epilepsií, kterou se podařilo pomocí léků zastavit.

První rehabilitace absolvoval Daniel v sedmém měsíci, poté ještě opakovaně v průběhu let i mimo ČR na Slovensku i v Polsku. Za sebou má čtyři operace Ulzibat zaměřené na problém zkrácených svalů. V tuhle chvíli děláme synergickou reflexní terapii, podstupujeme léčebnou metodu PANat, terapii Therasuit, aplikujeme kraniosakrální osteopatii, masáže a věnujeme se dalšímu cvičení, díky kterým dělá můj syn velké pokroky,” vypráví jeho maminka, Petra Trdlová.

Daniel dnes oproti původním prognózám jezdí na handbiku, chodí ve zdravotním chodítku, s rodinou rád plave a poznává nová místa. Pomáhá mamince u vaření nebo uklízení a velmi si oblíbil cestování v pražské MHD. „Snažíme se brát Daniela jako zdravé dítě, takže dělá všechny aktivity jako ostatní děti. Teď bude nejvíc potřebovat intenzivní rehabilitace propojené s logopedií a ergoterapií na Neurorehabilitační klinice AXON,” dodává paní Trdlová.

Podpořit malého Daniela  můžete na dárcovské platformě Donio.cz (https://www.donio.cz/Daniel) nebo prostřednictvím transparentního účtu 2601572011/2010, který je spravován Nadačním fondem AXON. Do poznámky pro příjemce stačí napsat „Daniel Trdla” nebo uvést variabilní symbol 20036. 

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.