+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Eliška a Oldík Čamrovi

Jmenuji se Marcela Čamrová a jsem matka tří dětí, dvanáctiletých dvojčat a patnáctiletého syna. Bydlíme v obci Krchleby, která se nachází na hlavní cestě Nymburk – Mladá Boleslav. Dovolte mi představit krátce moji rodinu a vysvětlit důvod, proč jsem vás oslovila. Naše dvojčata Eliška a Oldík se narodila předčasně s váhou nepřesahující 1 000 g. Od začátku byla dvojčata sledována dětským neurologem, ale teprve na devíti měsících jim byla diagnostikována DMO (dětská mozková obrna). Zjištěním této diagnózy začal kolotoč nezbytných ortopedických, neurologických a očních vyšetření, dojíždění za rehabilitací, shánění informací, odborníků a léčitelů. Vše bylo o to těžší, že doma už jsme v té době měli čtyřletého chlapečka…

Dnes je dvojčatům dvanáct let, oba už prodělaly několik operací a s tím související nepříjemná vyšetření. K pravidelným kontrolám a rehabilitacím přibyla škola a s tím spojené nové povinnosti. Eliška od letošního září nastoupila do ZŠ Komenského v Nymburce a Oldík ještě tento školní rok bude absolvovat v ZŠ Krchleby. Oběma dětem ve škole pomáhá asistent. Doma děti cvičí, protahují nohy ve vertikalizačním stojanu, chodí ve speciálním chodítku, jednou týdně jezdí plavat do Kutné Hory, od jara jezdí 2x týdně na hiporehabilitaci, a když je hezky, tak venku trénují na speciálních tříkolkách. Starší bráška chodí na víceleté gymnázium v Nymburce a závodně hraje stolní tenis, kterému věnuje všechen svůj volný čas. Tatínek dvojčat chodí do zaměstnání. A mně, mamince dvojčat, kromě starání se o domácnost a zahradu, všechen ostatní čas zabírá starost a neustálá práce s dvojčaty. Zároveň s nimi absolvuji všechna lékařská vyšetření a každý rok s nimi jezdím jako doprovod do lázní. Všichni bydlíme ve starém baráčku, který se snažíme bezbariérově přestavit a přizpůsobit ho tak našim dvěma vozíčkářům.

V únoru děti podstoupily operace, které odstranily svalové kontraktury a pomohly prodloužit svaly a šlachy na nohách. Zvolili jsme pro děti šetrnější a méně bolestivou metodu, než je klasický chirurgický zákrok obnášející bolest, sádry a dlouhou rekonvalescenci. Operace stála 69 000 Kč na jedno dítě a nebyla hrazena zdravotní pojišťovnou. Jedná se o metodu postupné fibrotomie dle profesora Ulzibata, kterou provádějí na klinice v Kladně. Měsíc po operaci následovala, s přestávkami, intenzivní rehabilitace, která pro jedno dítě stála 56 500 Kč, takže pro dvě děti to je už 113 000 Kč.
Pro zachování účinku operace a následné léčby je potřeba, kromě domácího protahování a rehabilitace, toto cvičení stále minimálně dvakrát do roka opakovat. I proto také sbíráme víčka. Jelikož nám finanční situace neumožňuje našetřit tak velké částky, dovolili jsme se obrátit s žádostí o pomoc na firmy, firmičky, ale i přátele, kamarády a ostatní dobré lidi, kteří by nám přispěli na speciální rehabilitaci na klinice AXON a pomohli tak Elišce a Oldíkovi zvednout a posílit jejich sebevědomí a posunout je zase o něco blíž k samostatnému životu.

Chci poděkovat všem, kteří nám přispěli anebo stále přispívají na transparentní účet kliniky AXON na speciální terapii Kosmík! 
Nesmírně si Vaší pomoci vážím! 
Elišce a Oldovi už je patnáct let a díky terapii udělali a stále dělají úžasné pokroky. Dnes už se hlavně zaměřujeme na to, aby byli co nejvíce samostatní a soběstační a s pomocí terapie se nám to daří.

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.