+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Eliška Cajzová

Eliška se narodila v roce 2006 ve 27. týdnu těhotenství s porodní váhou 1080 gramů. Bohužel jako následek předčasného porodu si do života nese dětskou mozkovou obrnu – spastickou diparézu. Tato diagnóza nám byla stanovena asi ve dvanácti měsících, kdy si Eliška začala stoupat a s oporou chodila po špičkách. V necelých třech letech začala chodit samostatně, i když po špičkách. Třikrát byla na aplikaci botulotoxinu a v pěti letech podstoupila první operaci ve FN Motol, kde nám ji „postavili” na paty. Kvůli nálezu na kyčli jí teď hrozí další operace, ale chtěli bychom ji oddálit, nebo se jí úplně vyhnout. Začíná se u ní rozvíjet i skolióza. Eliščin stav se dá udržovat a zlepšovat pomocí intenzivní rehabilitace.

Každý rok jezdíme do Janských Lázní a v únoru 2015 Eliška absolvovala třítýdenní terapii na neurorehabilitační klinice Axon. Tuto terapii bychom chtěli opakovat. Je jedinečná díky svojí intenzitě a s výsledky první „dávky” jsme velmi spokojeni. Eliška je „rovnější”, má zpevněné celé tělo a zlepšila se rovnováha. Bohužel tuto terapii u nás nehradí žádná zdravotní pojišťovna a je finančně velmi náročná. Sbíráme víčka, ale to je jako kapka v moři. Za všechny příspěvky z celého srdce děkujeme.

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.