+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Eliška Zemanová

Eliška se narodila v 32. týdnu těhotenství s porodní váhou 1 800 gramů. Na svět přišla ale bez známek života s 3krát omotaným pupečníkem kolem krku (apgar skore 1-5-6). Kdyby Elišku porodili císařským řezem, nemuseli jsme teď toto číst, ale kdyby…

Lékaři nám dávali malou šanci, že naše holčička bude zdravé dítě, ale navzdory osudu byla Eliška bojovnice a vše zvládala, až na to že se nevyvíjela tak, jak má. V osmém měsíci jí byla diagnostikována dětská mozková obrna (DMO)spastická diparéza (postižení dolních končetin).

V  18 měsících nás neurolog poslal na intenzivní rehabilitaci v Janských Lázních, od té doby jezdíme cca 2x ročně do lázní (nyní do Teplic), stav se pomalu zlepšoval, ve dvou letech začala lézt po čtyřech, nyní chodí jen velmi těžko s dopomocí, neudrží rovnováhu. V září 2013 jsme byli v Brně u p. prof. Poula na operaci achil. šlachy. Nožička se hodně spravila, Eli už se snaží našlapovat na celé chodidlo, ale stále to není ono.

Cvičíme, jezdíme na rehabilitace, hipoterapii, Elišku vozíme do speciální školy.

Jinak je to strašně chytrá, veselá a šikovná holka, snaží se s pomocí chodit v chodítku a jezdí na upravené tříkolce, snaží se všechno dělat sama. Eliška má ještě staršího brášku, který nám pomáhá, hraje si s ní a hlavně ji táhne kupředu.

Již jsme podstoupili měsíční terapii na Neurorehabilitační klinice v Praze Axon, která je velice intenzivní. Cvičí se 4 hodiny denně a mají zde „kosmický obleček” Therasuit, který těmto dětem velmi pomáhá se získáním rovnováhy a posiluje svaly celého těla. Eliška se během léčby hodně zlepšila, velký úspěch je pro nás alespoň to , že pár vteřin sama stojí.

Věříme, že opakování terapie by Elišce mohlo pomoci zbavit se spasticity, získat správné držení těla a rovnováhu a poté snad i chůze. Ale bohužel tuto léčbu nehradí žádná zdravotní pojišťovna.

Snažíme se pro dceru udělat maximum, ale bohužel toto nejsme schopni finančně sami zvládnout, sháníme různé sponzory, nadace a sbíráme víčka.

Za jakoukoli pomoc moc děkujeme.

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.