+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Elizabeth Emily Kmošková

Elizabeth Emily se narodila velmi předčasně ve 23. týdnu těhotenství, vážila 600 gramů, narodila se 8. 12. 2015. Prodělala operace střev, retinopatii, BPD, sepsi. Nyní ji diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu, spastickou triparézu. Jsou postiženy nohy a levá ruka, bojuje s příjmem potravy kvůli syndromu krátkého střeva. Nyní váží 6,5 kg.

Léčba je velmi nákladná, nehradí ji pojišťovna. Aplikují se bolestivé botulotoxinové injekce a kombinuje se s rehabilitacemi. Přesto je Eli veselá, šťastná, je to bojovnice, která nám všem dodává sílu a chuť žít a její boj nevzdávat. Přejeme si, aby chodila.

Vše, včetně našich diet, rehabilitací, léků, nákladů na život, je nesmírně drahé. Proto jsme nuceni shánět prostředky přes nadace a soukromé dárce. Chtěli bychom i pro starší děti pětiletou Sáru a tříletého Samuela hipoterapii, nechodí do školky, kvůli dietě a malé Eli.  Obě starší děti jsou pro Eli obrovským hnacím motorem.

Věříme, že terapie Kosmík jí alespoň malinko pomůže.

Děkujeme. Rodina Kmoškova

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.