+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Helenka Opravilová

 

Naše Helenka se narodila v březnu 2015. Po půl roce jsme u ní s manželkou pozorovali, že její vývoj poněkud zaostává za jinými dětmi. Helenka pak podstoupila různá vyšetření a ve výsledku jí byla diagnostikována mozečková forma dětské mozkové obrny.

Onemocnění se projevuje, jak jsem zmínil, značně opožděným vývojem – chodit se Helenka naučila až po 2 ¼ roku a i když od té doby uběhl rok, stále chodí velice nejistě a vrávoravě.
Dále Helenka dodnes naprosto nemluví, ve věku 3 ¼ roku neřekne ani slabiku a její mentální úroveň se aktuálně pohybuje okolo 18 měsíců. O Helenčině onemocnění vypovídá i fakt, že jí byl opakovaně přiznán průkaz ZTP/P.

Jediná možná léčba spočívá v intenzivní rehabilitaci / fyzioterapii, která stimuluje Helenčinu nervovou soustavu a napomáhá jejímu mladému mozku přemostit poškozená místa. Důležitou roli zde hraje čas, jelikož mozek je nejplastičtější v ranném věku.
Právě proto se snažíme Helence zajistit co nejvíce rehabilitace. Zde však narážíme na omezení léčby hrazené z veřejného zdravotního pojištění, a proto se snažíme zajistit i léčbu placenou.

Již jsme absolvovali jednu terapii na Neurorehabilitační klinice Axon  v Praze, velmi nám tato léčba pomohla. Rádi bychom takový pobyt zopakovali. Velmi děkujeme případným dárcům.

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku