+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Honzík Vagenknecht

Můj syn Honzík je 16ti letý kluk, který se narodil po bezproblémovém těhotenství 22.9.1999 s váhou 3,5 kg. Byl však přidušen plodovou vodou. Neměl sací reflex a stále ručičky v pěst. Když se nesnažil otáčet, objednala jsem ho na neurologii a pak začal kolotoč vyšetření a rehabilitace. V osmi měsících se objevila epilepsie, neurodegenerativní onemocnění s nejasnou etiologií, dětský autismus a těžká mentální retardace. V šesti letech, kdy Honza začal chodit, se rozvinula skoliosa páteře, kterou v roce 2011 operovali v Brně.  V roce 2014 v Brně provedli definitivní ošetření páteře s prodloužením instrumentace. Poté se ale 3 měsíce sám nepostavil a došlo ke zkrácení svalů, kdy následně začal chodit v podřepu, v předklonu a velice nejistě. Neujde víc jak 50 m. Po lázeňských pobytech, kdy se stav nelepšil, jsem objevila kliniku AXON, kam jsem Honzu přihlásila. V současné době má za sebou první terapii, která výrazně pomohla a tak bych ráda, aby mohl absolvovat i další terapie, které ho dostanou do stavu před druhou operací, kdy bez problémů běhal.

Honza nemluví, umí asi 4 slova, která opakuje, není schopen sebeobsluhy, hůře spolupracuje, přesto je to veselý, pozitivní človíček, který má rád společnost a zážitky. Přála bych si, aby byl pohybově soběstačný a mohl si lépe užít svůj život.

S Honzou žiji sama a proto budu vděčná za pomoc s financováním terapie Kosmík.

Děkuji všem, kteří přispívají.

Maminka Irena

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.