+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Hyneček Skůra

Hynek je čtyřletý kluk, který se shodou nešťastných náhod v létě 2014 skoro utopil v bazénu. Přežil, po dvou měsících v bezvědomí se vrátil, ale je zatím zcela odkázán na pomoc nejbližších. Vzhledem k jeho věku je velká šance na návrat do plnohodnotného života, ale nepůjde to samo. Je třeba zajistit intenzivní rehabilitaci, péči neurologa, logopeda, zdravotní pomůcky… Zatím podstoupil léčbu v Janských Lázních, terapii v hyperbarické komoře v Kladně a nyní intenzivně rehabilituje na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze.

Hynek potřebuje intenzivní každodenní terapii, kterou náš systém ze zdravotního pojištění nehradí. Klinika AXON je špičkovým pracovištěm svého druhu, prakticky jediným v ČR, je vedena přednostkou MUDr. Jarmilou Zipserovou, která dříve působila ve známém rehabilitačním centru v Klimkovicích. V prosinci 2014 jsme kliniku navštívili, seznámili se s paní přednostkou a jejím týmem fyzioterapeutů a absolvovali jsme s Hynkem celou čtyřhodinovou terapii. Prostředí, péče, zaujetí všech na klinice i samotná paní přednostka, to vše na nás udělalo veliký dojem. Přesvědčili jsme se, že je Hyneček na správné cestě a získané finanční prostředky jsou vynaloženy účelně.

Víceméně náhodou jsme se stali součástí příběhu velkého neštěstí, ale také NADĚJE, a chceme udělat všechno, co je v našich silách, aby si Hynek zase mohl hrát, smát se a jít s námi třeba do zoo nebo na zmrzlinu... Rádi bychom, abyste se součástí tohoto příběhu stali i Vy.

Terapie je finančně náročná, 4 týdny vyjdou na 68 800 Kč a jedná se o běh na velmi dlouhou trať, podle paní přednostky jsou před Hynkem nejméně tři roky tvrdé práce. Proto intenzivně sháníme finanční prostředky, aby Hynek mohl absolvovat léčbu v plném rozsahu a potřebné délce.

Rádi bychom Vás požádali o příspěvek, jakákoliv částka pomůže, i málo znamená hodně.

Další informace se o Hynečkovi můžete dozvědět na webových stránkách: http://konto-hynek.cz/

Těm, kteří dočetli až sem, srdečně děkujeme a těšíme se někdy na shledanou.

Skůrovi

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.