+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Karel Pertlík

 

Kája se narodil předčasně jako trojče C ve 30. týdnu těhotenství, a přestože měl na začátku největší porodní hmotnost 1320g z trojčat, měl smůlu, dostal v inkubátoru infekci do střev a pátý den po operaci střev došlo k respiračnímu a oběhovému selhání. V důsledku toho má Kája DMO spastickou kvadruparézu čili postižení všech čtyř končetin. Bohužel se přidala i epilepsie – Westův syndrom. Kája prodělal kortikoidní léčbu a nyní je stabilizován na léku Sabril.

Od návratu z porodnice cvičíme Vojtovu metodu a postupně jsme přidali Bobath koncept, ergoterapii, hippoterapii, logopedii a práci se speciálním pedagogem. Jezdíme do Jánských lázní. Nechodím do práce a věnuji se Kájovi a snažím se dostat ho fyzicky a mentálně co nejdál.

V současné době mluví a rozumí, fyzicky se sám přetočí na břicho a nakročí si. Je to usměvavé dítě, které po cvičení poděkuje a řekne: „Líbilo.“

V květnu 2017 jsme absolvovali Kosmík na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze. Po tomto 3týdenním intenzivním cvičení, jak fyzioterapeutka, tak učitelka ve škole zkonstatovali zlepšení držení trupu, uvolnění rukou a lepší práci s nimi. Bylo nám doporučeno od lékařky i od rehabilitační tuto terapii zopakovat. Navíc se konečně našlo cvičení, které Kájovi pomáhá.

Moc prosím o příspěvky na Terapii Kosmík, která Kájovi pomáhá, a všem dárcům mnohokrát děkuji.

Maminka Káji Blanka Pertlíková

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.