+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Karolína Doležalová

Čtyřiadvacetiletá Karolína Doležalová se narodila s dětskou mozkovou obrnou a pohybuje se pomocí invalidního vozíku. Od dětství se intenzivně věnuje sportu. V sedmnácti letech začala jezdit na kole, o šest let později se kvalifikovala na MS v cyklistice handicapovaných v Itálii pod záštitou České federace Spastic Handicap z.s. Se svým snoubencem Václavem má letos v létě naplánovanou svatbu a jejím největším snem je dojít k oltáři „po svých“.

Karolína se narodila v Praze, otec se v útlém dětství od rodiny odstěhoval a před dvěma lety ji navždy opustila maminka. Vyrůstala se dvěma sestrami. Nejmladší sestra v dětství podlehla zdravotnímu postižení a s mladší sestrou již delší dobu neudržuje kontakt. Na cestě za lepším životem nyní Karolíně pomáhá hlavně přítel a Hana Beroušková, Václavova maminka. V průběhu letošního léta by se chtěli Karolína s přítelem Václavem vzít.

„Díky terapii Kosmík v Axonu mám šanci se postavit na vlastní nohy, tuto neurorehabilitaci mně ale zdravotní pojišťovna celou nezaplatí a nákladnou léčbu si již nemohu dovolit. Jedná se totiž téměř o 100 tisíc korun. Čeká mě nácvik stoje, který je klíčový, abych poté mohla udělat samostatné kroky. Součástí terapie je i cvičení pomocí robotického přístroje Lokomat určený k nácviku správného stereotypu chůze”, popisuje Karolína Doležalová. 

Finančně mohou čtenáři Karolíně pomoci prostřednictvím transparentního účtu 2601572011/2010, spravovaném Nadačním fondem AXON, do zprávy pro příjemce pak stačí napsat “Karolína Doležalová”.

Odkaz na reportáž o Karolíně: 

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/220411000100503/obsah/765559-pribeh-karoliny