+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Karolína Kromková

Sedmiletá Karolína žije s rodiči a mladším zdravým sourozencem v Borotíně poblíž Tábora. V 19 měsících života jí lékaři diagnostikovali mozkovou obrnu. Od té doby podstupuje nejrůznější cvičení, rehabilitace i pobyty v lázních. Rodina čas ale tráví také aktivně sportem. Pomoci mohou Karolíně v současné době terapie na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze, ty jsou ale pro rodinu finanční náročné. 

„Přibližně v třetím měsíci věku začala mít Karolína zrychlené pohyby očí a motorický vývoj byl zpomalený, nezvládala pást koníky a neudržela vůbec hlavu. Byli jsme odesláni na neurologii, kde nám doporučili cvičení Vojtovy metody a operaci očí. Později při návštěvě jiného neurologa, nás poslali na magnetickou rezonanci, až poté jsme poprvé slyšeli diagnózu mozkové obrny (MO). Od té doby docházíme na cílené rehabilitace a jednou ročně do lázní,” říká tatínek Jan Kromka.

Od září nastoupila Karolína do základní školy, kam dochází se svým asistentem. „Škola ji moc baví a pomohla jí udělat velký psychický pokrok, například více a sebejistě komunikuje s ostatními dětmi a má to na ni pozitivní vliv,” říká maminka Nikola Kromková. Celá rodina ráda sportuje. Ani malá Karolínka v tomto ohledu nezůstala pozadu. Miluje jízdu na monolyži, handbiku i tříkolce. Jejím velkým snem je naučit se plavat. 

S cílem zvýšení kvality života by jí pomohla měsíční terapie na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze v hodnotě 78 910 Kč. Terapie jsou pro rodinu finančně náročné, neboť je pojišťovny proplácejí jen z části.  

Podpořit Karolínu můžete na dárcovské platformě Donio.cz (https://www.donio.cz/NeurorehabilitaceProKarolinu) nebo prostřednictvím transparentního účtu 2601572011/2010, který je spravován Nadačním fondem AXON. Do poznámky pro příjemce stačí napsat „Karolína Kromková” nebo uvést variabilní symbol 20025.

 

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.