+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Kristýnka Kačabová

Kristýnka se narodila se 3. dubna 2001, od 7. měsíce těhotenství bylo rizikové pro opožděný růst plodu. Nakonec by se dalo říct, že vše dopadlo dobře, když se začala vyvíjet, jak měla, a narodila se i v termínu a normálně. Ale měla hlavičku do trojúhelníku, na rtg se nic nezjistilo a lékaři nám řekli, že je v pořádku, jen prý má atypický tvar lebky.
Do 4. měsíce jejího života se vyvíjela normálně jako každé jiné dítě jen s tím rozdílem, že špatně držela hlavičku. Do chvíle, kdy se nedokázala otočit na bok a ležela jen na zádech, nám to přišlo podezřelé.
Začalo běhání po lékařích a nemocnicích: neurologie, oční, neurochirurgie a po zjištění diagnozy rehabilitace na neurologickém odd. kde nám řekli, že naše dcerka trpí VVV (vrozenou vývojovou vadou) mozkuAgneze corp. callosum, kraniosynostóza, smíšená mozečková a spastická symptomatologie-TA s akcentem na DKK, mentální retardace s autistickými prvky a retlike obrazem. Když jí bylo 13 měsíců podstoupila operaci při které jí povolili lebeční švy, i když to mělo jen estetický důvod. Operace se povedla výborně a Kristýnka měla aspoň na první pohled normální tvar hlavičky. V první chvíli oznámení této diagnosy, shrnuto pod DMO, jsme nevěděli, co nás čeká, a tak jsme začali bojovat s nepřízní osudu. Chodila jsem s ní na rehabilitace a plavání pro postižené děti. Pak jsem našla speciální masáže kojenců a dětí, vyzkoušela jsem i bodové cvičení, které také zase o něco trochu rozpohybovalo její tělíčko. Byly jsme v lázních, kde jsme se zase naučili něco nového a zase o malý kousíček posunuli dál. Poté jsme se rozhodli v jejich 4 letech za pomoci a doprovodu asistentky umístit jí do soukromé školkymezi zdravé děti. Od 7 let navštěvuje speciální školu Modrý klíč, kde v rámci výuky má bazén, vířivku a také hypoterapii.
Na podzim roku 2011 absolvovala Streyerovu operaci (povolení lýtkových svalů a šlach), má velikou chuť chodit, ale tělíčko nechce nějak moc stále poslouchat, tak ji musíme držet a chodit s ní, potřebuje pevnou oporu a cítit, že je jí někdo na blízku. V tomto jí velice pomáhá cvičení a neurorehabilitace v kosmickém oblečku. První tuto rehabilitaci Kristýnka absolvovala v létě roku 2013 v Klimkovicích a ještě ten samý rok na podzim  tam byla podruhé. Další rehabilitace podstoupila Kristýnka již v Praze v AXONU s KOSMÍKEM na podzim 2014 a v zimě 2015. Je vidět, jak moc jí tato terapie (rehabilitace) pomáhá a je potřeba ji stále opakovat.
Rozhodli jsme se od září 2012 pro sbírku víček od PET lahví a šetřit tak na pobyt v AXONu. Čím víckrát Kristýnka během roku bude mít možnost rehabilitovat tím lépe, ale v našem případě nám nedostatek finančních prostředků tuto terapii nedovoluje.  Proto jsme se rozhodli i o tuto formu pomoci, bohužel jen samotná sbírka víček tuto rehabilitaci nezaplatí.

Děkujeme za každou pomoc všem, kterým není lhostejný osud naší Kristýnky.

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.