+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Kubík Funěk

Vážení dárci,
obracím se na Vás s prosbou o finanční pomoc pro mého syna Kubíka.
Kubík se narodil v prosinci 2008 ve 39. tt z bezproblémového těhotenství. Při běžné kontrole v porodnici lékaři zjistili, že se Kubíkovi v bříšku nelíbí.

Po třech hodinách začali lékaři porod teprve vyvolávat, místo aby udělali ihned císařský řez. Narodil se po 6ti hodinách od příchodu do porodnice. Jelikož měl minimálně 3x omotanou pupeční šňůru kolem krku, tak se narodil přidušený (Apgar skore 2-5-7). Ihned po porodu ho museli resuscitovat a následně napojit na plicní ventilaci a rychlý převoz na dětskou kliniku JIRP Ke Karlovu.
V 6ti týdnech absolvoval operaci hlavičky, kdy mu odsávali z hlavičky hematom, který vznikl pravděpodobně špatným úchytem při porodu a který se zvětšoval a tlačil tím na mozeček.

Po sedmi týdnech od narození jsme si Kubíka konečně ve stabilizovaném stavu odvezli domu. Jeho diagnóza je DMO-kvadruspastická forma na podkladě těžké HIE III.st., symptomatická epilepsie.

Ve třech měsících dostal svůj první epileptický záchvat, naštěstí jsme v té době byli v nemocnici na vyšetření. I když bere Kubík od narození léky na epilepsii, stále se lékařům nedaří léky epilepsii kompenzovat. Má 1-3 záchvaty denně.

Od půl roku cvičíme Vojtovu metodu a od necelých 2 let jezdíme pravidelně 2x ročně do Janských lázní. Teprve tam zjistili, že má špatné kyčle, takže následovalo další kolečko vyšetření a poté nám byla doporučena aplikace botulotoxinových injekcí, kvůli uvolnění spastických nožiček. Na tyto injekce jezdíme 2x ročně před nástupem do lázní. Po 6ti letech aplikace botuloxinu se doktoři rozhodli pro operaci nožiček.

V jeho osmi letech se občas vleže otočí na bok, sám nesedí ani nechodí, neumí mluvit, ale i přes to, je to miláček rodiny. Před necelými 5 lety se mu narodil bráška, na kterého moc dobře reaguje.

S Kubíkem jsme poprvé v prosinci absolvovali speciální terapii Kosmík na klinice Axon v Praze.  Absolvovali jsme 3-týdenní terapii, kde se Kubík začal snažit až ke konci terapie, proto bychom teď chtěli absolvovat 4-týdenní terapii. Bohužel tuto terapii u nás nehradí žádná zdravotní pojišťovna a není v mých silách jí Kubíkovi zaplatit. Jsem samoživitelka se dvěma dětmi a ikdyž sbíráme víčka, je to běh na dlouhou trať.

Všem dárcům moc děkuji za přispění jakéhokoliv příspěvku.

Další info o Kubíčkovi:  http://kubicek.webnode.cz/

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.