+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Ladislav Fencl

Osmnáctiletý Ladislav z českobudějovicka vyrůstá s mozkovou obrnou a studuje na střední škole obor ekonomika a podnikání.  Díky včasné diagnostice a pravidelnému cvičení má velkou šanci znovu chodit. Cestu za jeho snem však nečekaně zkomplikoval lékař, který při ortopedické operaci přerušil obě Achillovy šlachy a o zákroku rodiče ani neinformoval. Nepovedenou operaci napravil zkušený lékař a Ladislav tak dnes může pokračovat na cestě za svým snem.

„Ladislavovi byla bezprostředně po narození diagnostikována mozková obrna – triparéza, ta postihuje obě nohy a jednu ruku. Už během pobytu v nemocnici jsme s ním začali cvičit Vojtovu metodu, a to i 5x denně. Po propuštění domů jsme ve cvičení pokračovali i nadále velmi intenzivně,” říká maminka Jana. 

V roce 2008 Ladislavův  lékař rozhodl, že je  třeba přistoupit k ortopedické operaci nohou, mělo dojít uvolnění svalů nohou tak, aby v budoucnosti nedošlo k vykloubení kyčlí. Během operace se však lékař rozhodl k tzv. prolongaci obou Achillových šlach v oblasti kotníků.  Zákrok byl proveden zcela nešetrným způsobem a jeho provedení bylo zatajeno rodičům.

O 7 let později při pobytu v lázních, fyzioterapeuté upozornili rodiče, že je něco špatně. “Vyhledali jsme odbornou konzultaci u ortopedických lékařů, ti se shodli, že operace byly zcela nepovedené a zhrozili se, k jakým deformacím nohou u Ladislava zcela zbytečně došlo! Bylo třeba celkem šesti reoperací, aby Ladislav udělal samostatně alespoň 3 kroky,” doplňuje maminka Jana. 

Ladislav a jeho rodina zvládají boj s nemocí a jejími projevy velmi dobře. Absolvování intenzivní měsíční terapie na Neurorehabilitační klinice Axon v Praze dává Ladislavovi šanci jednou samostatně chodit.

Podpořit Ladislava můžete na dárcovské platformě Donio.cz (https://www.donio.cz/NeurorehabilitaceProLadislava) nebo prostřednictvím transparentního účtu 2601572011/2010, který je spravován Nadačním fondem AXON. Do poznámky pro příjemce stačí napsat „Ladislav Fencl” nebo uvést variabilní symbol 20028.

 

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.