Přátelé, kamarádi, vážení a milí,

chceme Vás seznámit s příběhem malého Hynka Skůry, s příběhem, který se stal nedávno součástí našich životů. Hynek je čtyřletý kluk, který se shodou nešťastných náhod v létě 2014 skoro utopil v bazénu. Přežil, po dvou měsících v bezvědomí se vrátil, ale je ZATÍM zcela odkázán na pomoc nejbližších. Vzhledem k jeho věku je velká šance na návrat do plnohodnotného života, ale nepůjde to samo. Je třeba zajistit intenzivní rehabilitaci, péči neurologa, logopeda, zdravotní pomůcky… Zatím podstoupil léčbu v Jánských lázních, terapii v hyperbarické komoře v Kladně a nyní intenzivně rehabilituje na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze.

Hynek potřebuje intenzivní každodenní terapii, kterou náš systém ze zdravotního pojištění nehradí. Klinika AXON je špičkovým pracovištěm svého druhu, prakticky jediným v ČR, je vedena primářkou MUDr. Jarmilou Zipserovou, která dříve působila ve známém rehabilitačním centru v Klimkovicích. V prosinci 2014 jsme kliniku navštívili, seznámili se s paní primářkou a jejím týmem fyzioterapeutů a absolvovali jsme s Hynkem celou čtyřhodinovou terapii. Prostředí, péče, zaujetí všech na klinice i samotná paní primářka, to vše na nás udělalo veliký dojem. Přesvědčili jsme se, že je Hyneček na správné cestě a získané finanční prostředky jsou vynaloženy účelně.

Víceméně náhodou jsme se stali součástí příběhu velkého neštěstí, ale také NADĚJE, a chceme udělat všechno, co je v našich silách, aby si Hynek zase mohl hrát, smát se a jít s námi třeba do zoo nebo na zmrzlinu... Rádi bychom, abyste se součástí tohoto příběhu stali i Vy.

Terapie je finančně náročná, 4 týdny vyjdou na 68 800 Kč a jedná se o běh na velmi dlouhou trať, podle paní primářky jsou před Hynkem nejméně tři roky tvrdé práce. Proto intenzivně sháníme finanční prostředky, aby Hynek mohl absolvovat léčbu v plném rozsahu a potřebné délce.

Rádi bychom Vás požádali o příspěvek, jakákoliv částka pomůže, i málo znamená hodně.

Další informace se o Hynečkovi můžete dozvědět na webových stránkách: http://konto-hynek.cz/

Těm, kteří dočetli až sem, srdečně děkujeme a těšíme se někdy na shledanou.

Skůrovi

V roce 2017 Nadační fond AVAST přispěl 50 000 Kč na Hynečkovu listopadovou terapii Kosmík. Mnohokrát děkujeme!