Jsem maminkou 5-ti letého chlapečka Pavlíka, který se narodil předčasně ve 27tt.s váhou 800g a 30cm. Jeho začátek života byl hodně náročný a komplikovaný . Necelé 4 měsíce jsme byli v porodnici, kde dlouho bojoval o život. Bohužel následkem tak časného příchodu na svět mu lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu spastická dipareza s kvadrusymptomatikou (stav po cystické periventikulární leukomalacii), mikrocefalie, ADHD, astigmatismus s brýlemi a další…

Od malička s Pavlíkem cvičíme Vojtovu metodu a postupem času jsme přidávali další terapie – Bobath koncept, Reflexní synergickou terapii, Kraniosakrální terapii, Hipoterapie a plavání. V roce 2014 byl Pavlík na operaci a za necelé čtyři měsíce udělal sám prvních pár krůčků.  Bohužel jeho stereotyp chůze je špatný.  Levou nožičku hodně vtáčí do vnitřní rotace a je na špičce. Stále má problémy s přenesením těla na levou stranu a s rovnováhou.

Pavlík je hodně emoční a citlivý chlapeček. Má panický strach z malých dětí, pláče, křiku a pro nás často nepředvídaných zvuků.  Pokud nastane taková situace, Pavlík se dostane do těžkého afektu.  Proto nemůžeme jezdit do lázní. Veškeré cvičení je v tu chvíli kontraproduktivní a Pavlík je ještě více spastický.

V dubnu 2015 jsme zkusili terapii Kosmík v Axonu, kde nám vyšli maximálně vstříc. Pavlíkovi umožnili cvičit v samostatném pokoji, kde nedocházelo k žádnému kontaktu s dětmi. Kromě psychické pohody udělal i velký pokrok. Naučil se šikmý sed, který mu šetří kyčle. I když stále upřednostňuje sed mezi patami tak věřím, že stálým připomínáním si to v hlavičce brzo srovná. Ještě větší radost nám udělal, když se naučil stát déle v prostoru bez opory. Než jsme nastoupili do Axonu tak vydržel stát sám pár vteřin. Dneska počítáme do sta a Pavlík stojí jak voják. Moc rádi bychom tuto terapii podstoupili znovu. Bohužel tato terapie není hrazena zdravotní pojišťovnou a naše finanční prostředky nám to nedovolí. Byli bychom strašně moc vděčni za jakoukoliv finanční pomoc, kterou jste ochotni nám věnovat.