Ahoj všichni,

jsem maminka Vojtíška Zatloukala, nar. 24. 7. 2010, a jak říká Vojtíšek, velkého chlapečka :-). Ráda bych Vám touto cestou toho mého “velkého chlapečka” představila a zároveň tím i požádala,
o poskytnutí finanční pomoci, kterou bychom rádi použili pro terapii KOSMÍK na Neurorehabilitační klinice AXON v Praze.

Vojtíšek se narodil po hrozící hypoxii ve 37 tt, kdy byl porod ukončen sekcí. Vojtík byl velmi hodné, klidné a tiché miminko. Všechna základní vyšetření v porodnici byla v pořádku, a tak jsme byli propuštěni domů v domnění, že si vezeme zdravého chlapečka, a vše je tak, jak má býtOpak byl pravdou.

Dnes je  Vojtíškovi 5 let, a po různých vyšetřeních jako je např. magnetická rezonance mozku, lumbální punkce apod., je jeho diagnóza  stanovená pod názvem DMO – dystonicko-spastický syndrom – kvadruparéza. Ráda bych Vám toto blíže popsala, protože pro člověka, který se s Vojtíškem nesetkal a nedržel ho v náručí, si nedokáže pod tímto názvem asi nic představit.

Vojtíšek má postižené všechny čtyři končetiny. Jeho trup je velmi hypotonický, a nohy a ruce velmi spastické. Fyzicky je Vojtík na úrovni půlročního miminka, které se snaží jakžtakž plazit formou válení sudů. Bez pomoci druhých se Vojtíšek neobejdePsychicky je naopak Vojtíšek velmi vnímavýkomunikuje a chtěl by zapadnout mezi zdravé děti. Bohužel i jeho komunikace je velmi ovlivněna jeho ochablými svaly v pusince, a proto mu spíše lidé nerozumí. Vojtíšek neustále absolvuje rehabilitace, rád plave a jezdí na koni, dochází na logopedii. Do lázní jezdí 2-3x ročně. Také chodí do školky se zdravými dětmi a osobní asistentkou. Školka mu velice pomáhá právě v psychickém vývoji. Snažíme se ho zapojit do běžného života přesně tak, aby ho mohl prožívat jako ostatní zdravé děti. Jeho stálý úsměv je pro nás velikou odměnou.

Nyní Vojtíška čeká těžká operace kyčlí, a proto bychom velmi rádi ještě před tím vyzkoušeli terapii KOSMÍK, která by mohla Vojtíškovi pomoci v dalším vývoji, zlepšení, posunout se o kus dál, a také blíž ke svým kamarádům ve školce.

DĚKUJEME VÁM S VOJTÍŠKEM ZA VAŠI POMOC, KTERÁ MU POMŮŽE O KROK DÁL A BLÍŽ…