+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Natan Gerner

Neslyšící Natan miluje zpěv, ale má problémy s chůzí – život mu mohou zlepšit nákladné rehabilitace 

Natan neměl nejjednodušší vstup do života. Narodil se předčasně, měl problémy s dýcháním a ještě v nemocnici prodělal oboustranný pneumotorax a infekci. Problémy s dýcháním přetrvávaly a k nim přibyla hluchota a špatný motorický vývoj. I přes všechny těžkosti se jeho maminka nevzdala a poctivě s ním cvičila. Díky tomu Natan chodí, jeho chůze je však velmi nestabilní.

Natan po narození nezvládal sám dýchat, musel být proto několik dní intubován. Z nemocnice byl propuštěn bez vážných zdravotních problémů, pouze dýchání nebylo stále ideální. Posléze mu bylo diagnostikováno nealergické astma. Kolem prvního půl roku se objevil problém s hluchotou. Natan nosil naslouchadla a později mu byl voperován kochleární implantát. 

V chůzi má rezervy, pomoci mohou rehabilitace

„Natan je obrovský pohodář, díky své starší sestře je sociálně zdatný a nemá tak problém s komunikací. Miluje vodu. Ve své skupině byl nejzdatnější plavec. I přes problém s hluchotou rád zpívá, má velmi dobrý hudební sluch. Pořád se učí nazpaměť různé básničky a písničky. Paní učitelka na logopedii říká, že už ho vlastně nemá co učit. Natan také hodně rád rozebírá a montuje předměty, zajímá ho, co jak funguje a hlavně věci, které se samy hýbou,”  říká maminka Hana Gerner.

Sice zvládá chodit bez opory, jeho chůze je však velmi nestabilní. Zvládnout správnou fyziologii chůze mu pomohou intenzivní terapie, ty však hradí pacientům pojišťovna jen z malé části. 

„V rámci terapií a robotické rehabilitace na přístroji Lokomat se zaměříme na zpevnění trupu a lepší kvalitu svalstva, čímž bude Natan lépe zvládat fyziologický chůzový stereotyp.  Je dobré, že umí lézt střídavým vzorem, to je základ pro kvalitní chůzi. Má velkou šanci výrazně zlepšit kvalitu svého života a jednou normálně chodit,’’ říká  MUDr. Jarmila Zipserová, primářka a zakladatelka Neurorehabilitačních klinik Axon. 

Podpořit Natana můžete na dárcovské platformě Donio.cz (https://www.donio.cz/Natan) nebo prostřednictvím sbírkového účtu 2801756480/2010 s variabilním symbolem 27464.

 

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.