+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Nicolka Hanáková

Narodila jsem se předčasně ve 31. týdnu v Thomayerově nemocnici. Vážila jsem 1870 g, měřila 42 cm. Na místní JIP jsem zůstala ještě další 2,5 měsíce. Poté si mě rodiče přivezli domů, vše se jevilo v pořádku a brali mě prostě jako nedonošené dítě. Kolem 9. měsíce ale najednou nic nepřicházelo (žádný pohyb, otočení a lezení), i když jsme cvičili Vojtovu metodu.

Poté jsme byli posláni k neurologovi, kde byla zjištěna diagnóza DMO-SPASTICKÁ+PEDESEQVINO-ARUS – vtočení nožiček. Nečekali jsem to! V tu chvíli se mé mamince zhroutil svět. Pak se ale rozhodla, že ,,mé dítě bude zdravé a tohle nechci slyšet!”

Maminka mě chtěla za každou cenu „nastartovat” správným směrem, ať různým cvičením nebo lázněmi, jen aby mi to pomohlo.

Každodenní cvičení, hipoterapie, 2x ročně pobyt 8 týdnů v lázních. Vše pravidelně dodržuji, aby se vše co nejrychleji zlepšovalo – chůze, mluva, motorika. Byli i tací lidé, kteří mou maminku odrazovali. Kolikrát ani ona sama nemohla jak psychicky, tak fyzicky. Ale nepovolila. Něco nás obě pořád táhlo kupředu!

S pomocí maminky a prarodičů jsem se naučila plno věcí, co mi bylo řečeno, že nikdy nezvládnu. Jde to mravenčím krokem, ale nikdy se to nezastavilo. Vždy jsou nějaké pokroky, ať menší nebo velký skok. Ve 3 letech jsem začala s prvními krůčky s oporou, což byl pro mne a moji rodinu neskutečný zázrak. Dodalo nám to ještě větší sílu bojovat! Na jaře 2018 jsem poprvé navštívila Neurorehabilitační kliniku AXON, kde jsem pocítila už během terapie velké změny, ať už v posílení těla, ale i vnímavosti. Pokroky přišly hned po návratu z terapie. Začala jsem jezdit na kole, které jsem před tím neušlapala. Ujdu teď i delší procházky.

Pobyt na klinice AXON mi maminka celý zaplatila sama, ale bylo to pro ni těžké, protože je sama.

Další intenzivní rehabilitace na klinice Axon jsou pro mě velkým přínosem, a to jak ve zdokonalování chůze, tak v nácviku jemné a hrubé motoriky.

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.