+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Nikolásek Meduna

Nikolas je 5tiletý usměvavý klučík. Jeho příchod na svět, ale tak usměvavý nebyl. Narodil se 23.3.2010 v 40+6 týdnu těhotenství.apgar(3-7-7). Porod musel být vyvolán. I když byl Nikolas otočen koncem pánevním, lékaři se rozhodli, protože plod byl malý, rodit přirozenou cestou. Během porodu z důvodu hrozící hypoxie plodu, ho nakonec porodili císařským řezem. Bohužel museli Nikolase cca 3 minuty resuscitovat, čímž došlo k hypotonickému poškození mozku. Dále byl Nikolasovi diagnostikován Klinefelterůf syndrom (XXXXY), porodní asfyxie, defekt septa komor moskulární část, otevřené faramen ovale, vrozená megakalikóza vpravo a centrální hypotonický syndrom.

Když se narodil vážil jen 2 350 gramů a byl umístěn na JIP. Klinefelterův syndrom je genetická vada spojená s mírnou psychickou retardací a opožděný nástup řeči. V 5ti letech stále nemluví. Jeho vývoj je cca o 2 roky opožděný. Po příchodu z porodnice začalo běhání po doktorech. Neurolog nám doporučil Vojtovu metodu a tu jsme od třetího měsíce cvičili. Dále nám bylo řečeno, že trpí hypermobilitou kloubů. V Nikolasově prvním roce nám u druhého neurologa bylo řečeno, ať dále cvičíme Vojtovu metodu, že z důvodu vysoko posazeného těžiště těla, nám víc pomoct nemohou. S Nikolasem jsme tedy cvičili a až v jeho 3 letech si sám sedl ze zad a dokázal sedět bez opory a ve 4 letech začal sám lézt po zadečku.

Když jsme se po dlouhém pátrání dozvěděli o kosmickém oblečku a metodě Therasuit, kterou provádějí na Neurorehabilitační klinice AXON. Tak jsme se ji rozhodli využít. Během první terapie jsme byli velice šťastní, když se Nikolasovi začaly zpevňovat svaly a dokonce si v kosmickém oblečku stoupl. První terapii jsme jakžtakž uhradili sami, ale proto, aby si Nikolas stoupl a v budoucnu chodil, jsou potřeba min. 2 terapie. Což už není v našich silách. Velice mě mrzí, že tuto terapii, která evidentně pomáhá, nehradí pojišťovny. Nikolasovi se během první terapie zpevnily svaly a v kosmickém oblečku dokáže i chvíli stát.

Proto jsme se rozhodli touto formou Vás požádat o jakoukoliv finanční pomoc na uhrazení terapií a splnění našeho a Nikolasova snu – chodit.

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.