+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

O klinice Axon

Naše klinika je lídrem v neurorehabilitaci v České republice. Díky modernímu Centru robotické rehabilitace poskytujeme efektivní neurorehabilitační léčbu na evropské úrovni. Zde mají pacienti během rehabilitačního cvičení možnost využívat při své léčbě několik nejmodernějších robotů. Lokomat pro nácvik stereotypů chůze, multifunkční senzomotorickou desku Tymo, přístroj Amadeo zaměřený na práci prstů či celé ruky nebo rehabilitační přístroj MOTOmed – trenažér určený pro pasivní i aktivní trénink svalů dolních a horních končetin. Některé roboty máme v optimální velikosti pro děti i dospělé, což z nás dělá výjimečné pracoviště.

Naleznete u nás tři stěžejní pracoviště – Centrum fyzioterapie, Centrum ergoterapie a Centrum logopedie. Díky kombinaci těchto vysoce specializovaných středisek pod vedením uznávané lékařky a primářky kliniky MUDr. Jarmily Zipserové, dokážeme indikovat a následně navrhnout velice efektivní a účinnou léčbu. Klademe důraz na intenzitu terapií. Pacienti u nás absolvují i čtyřtýdenní neurorehabilitaci, 5 dní v týdnu, 4 hodiny denně. Terapeutická hodina trvá 55 minut.

Věda a výzkum – cílem výzkumného ústavu AXON NeuroLab je rozvíjet zkušenosti našich lékařů a terapeutů s využitím dat z našeho robotického pracoviště. Výsledky nejnovějších poznatků v neurologii a rehabilitaci sdílíme se svými partnery v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny.

Věnujeme se zejména dětským pacientům, kteří k nám přichází po náročné léčbě dětské mozkové obrny (DMO), nebo po jiných závažných onemocnění, jako jsou různá neurologická postižení, vrozené vývojové vady, autismus, porucha funkce HKK a podobně. Pomoc u nás najdou ale také dospělí pacienti s motorickým handicapem, například v důsledku úrazu po nehodě či při sportu.

Přátelským prostředím kliniky provází své dětské pacienty maskot pejsek Kosmík, podle něhož je zároveň pojmenována naše unikátní intenzivní rehabilitace (RHC) – terapie Kosmík. To proto, že využívá oblečku TheraSuit, který je také znám pod pojmem „kosmický obleček”. Kromě pejska Kosmíka se mohou děti již brzy těšit na jeho sestřičku Kosmínku. Ta bude „tváří“ nově vznikající dětské skupiny.

Přeměna v holding AXON – v současné době prochází Neurorehabilitační klinika AXON zásadní reorganizací, jejímž výsledkem bude vznik silného zdravotnického holdingu AXON Group. Do této skupiny bude patřit kromě pražské kliniky také pracoviště AXON Karlovy Vary, vědecký a výzkumný ústav AXON NeuroLab, Nadační fond AXON, Alkmeon z. s., AXON Kosmínka – dětská skupina či marketingová agentura AXON Public Relations s.r.o. Zakladatelkou a odbornou garantkou kliniky je primářka MUDr. Jarmila Zipserová, ředitelem kliniky je Filip Mikulec.

Proč právě Neurorehabilitační klinika AXON?

Byli jsme po boku tisíce pacientů a prožíváme stále jejich osobní příběhy. Naši pacienti, pod odborným vedením, nachodili již 450 tisíc kilometrů.

Zeptejte se nás

Veškeré dotazy Vám rád zodpoví náš koordinátor. Můžete mu zanechat
zprávu přes formulář nebo ho kontaktovat telefonicky.

+420 720 981 829

Marie Cibulkové 879/11, Praha 4

koordinator@neuroaxon.cz

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.