+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Pavlík Kapras

Jsem maminkou pětietého chlapečka Pavlíka, který se narodil předčasně ve 27 týdnu s váhou 800 gramů a 30 centimetrů. Jeho začátek života byl hodně náročný a komplikovaný . Necelé čtyři měsíce jsme byli v porodnici, kde dlouho bojoval o život. Bohužel následkem tak časného příchodu na svět mu lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu spastická dipareza s kvadrusymptomatikou (stav po cystické periventikulární leukomalacii), mikrocefalie, ADHD, astigmatismus s brýlemi a další…

Od malička s Pavlíkem cvičíme Vojtovu metodu a postupem času jsme přidávali další terapie – Bobath koncept, Reflexní synergickou terapii, Kraniosakrální terapii, Hipoterapie a plavání. V roce 2014 byl Pavlík na operaci a za necelé čtyři měsíce udělal sám prvních pár krůčků.  Bohužel jeho stereotyp chůze je špatný.  Levou nožičku hodně vtáčí do vnitřní rotace a je na špičce. Stále má problémy s přenesením těla na levou stranu a s rovnováhou.

Pavlík je hodně emoční a citlivý chlapeček. Má panický strach z malých dětí, pláče, křiku a pro nás často nepředvídaných zvuků. Pokud nastane taková situace, Pavlík se dostane do těžkého afektu.  Proto nemůžeme jezdit do lázní. Veškeré cvičení je v tu chvíli kontraproduktivní a Pavlík je ještě více spastický.

V dubnu 2015 jsme zkusili terapii Kosmík v Axonu, kde nám vyšli maximálně vstříc. Pavlíkovi umožnili cvičit v samostatném pokoji, kde nedocházelo k žádnému kontaktu s dětmi. Kromě psychické pohody udělal i velký pokrok. Naučil se šikmý sed, který mu šetří kyčle. I když stále upřednostňuje sed mezi patami tak věřím, že stálým připomínáním si to v hlavičce brzo srovná. Ještě větší radost nám udělal, když se naučil stát déle v prostoru bez opory. Než jsme nastoupili do Axonu tak vydržel stát sám pár vteřin. Dneska počítáme do sta a Pavlík stojí jak voják. Moc rádi bychom tuto terapii podstoupili znovu. Bohužel tato terapie není hrazena zdravotní pojišťovnou a naše finanční prostředky nám to nedovolí. Byli bychom strašně moc vděčni za jakoukoliv finanční pomoc, kterou jste ochotni nám věnovat.

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.