+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Tadeášek Dragoun – 6ti letý, usměvavý chlapeček s ohromnou chutí do života

Narodil se ve 26. týdnu s velkými poporodními komplikacemi císařským řezem.

Byl převezen do ÚPMD Podolí na RES, kde druhý den došlo ke krvácení do plic a poté ke krvácení IV. stupně do hlavičky.

Po těchto těžkých zdravotních stavech nám bylo oznámeno, že Tadeášek bude těžce postižený. S manželem nám stačily přímé pohledy, stisknutí rukou, a my věděli, že musíme s Tadeáškem bojovat a přivézt ho domů.

Za první rok života podstoupil jedenáct chirurgických zákroků hlavičky. Tadeáškova diagnóza zněla-dětská mozková obrna, obstrukční hydrocefalu a spastická diparesa s pravostrannou převahou na HK.

Tadeášek byl a je velice statečný, plný úsměvů, radosti a energie, jako by věděl, co vybojoval a o co bojuje. Má slabé nožičky a pravou ručičku. Jeho chůze, stabilita a rovnováha je velice problematická, a proto potřebuje stálý dohled. Neběhá, neskáče, schody nevyjde, pravou ručičkou jen stěží něco udrží.

Je však velmi energický a vše přijímá s velkou radostí. Umí se smát, naslouchá a nejraději poslouchá příběhy ze života. Nejraději by stále něco pracoval,ale bohužel…..

Tadeášek je obklopen láskou celé rodiny, pomáhá mu každodenní cvičení, vodní vířivka, hipoterapie a celodenní kontakt s rodinou. Má ještě dlouhou cestu před sebou.

Naše cesty a myšlení celé rodiny se posunuly někam úplně jinam. Jsme nesmírně šťastni, že ho máme.

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku