+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Terezka Křížková

Terezka se narodila 15. června 2004 a její příchod na svět byl velmi dramatický. Mé těhotenství probíhalo bez komplikací, porod již nikoliv. Pupeční šňůru měla několikrát omotanou kolem krku, což vedlo k jejímu přidušení a následně k hypoxickému poškození mozku. Terezka má centrální mozkovou atrofii s těžkou psychomotorickou retardacíepilepsieastigmatismusamblyopie z anopsiemetabolická vada nespecifikovaná.

Od narození s Terezkou cvičím, jak pomocí Vojtovy metody, tak i Bobatha, provádím bazální stimulaci. Učím ji jíst, pít, jakkoliv ji začlenit do běžného života. Terezka navštěvuje speciální školu v Mohelnici. Díky mé celodenní snaze a cvičení Terezka dokázala už spoustu věcí, drží hlavičku samasedí s oporou a začíná pracovat s rukama (úchop hraček, snaží ze sama napít), ale odhazuje to, dokáže se přetočit. Nemluví, pokouší se o komunikaci pomocí obrázků, na které se snaží ukazovat, ale vzhledem k motorickým problémům je to obtížné. Naše situace je o to složitější, že jsem na výchovu a péči sama. Jelikož Terezka vyžaduje celodenní péči, brání mi to v docházení do zaměstnání a žijeme pouze ze sociálních dávek.

Stále hledám nové a nové možnosti, které by vedly ke zlepšení Terezčina zdravotního stavu. Jednou z nich je rehabilitační program KOSMÍK v Praze ve stabilizačním oblečku, který přispívá nejen ke zlepšení fyzických, ale i mentálních schopností dětí. Pro Terezku je každý pokrok dopředu moc důležitý. Bohužel tato terapie není hrazena zdravotní pojišťovnou a pacienti si ji musí hradit sami. Cena za čtyřtýdenní pobyt činí, 68.800Kč. Není v mých silách částku ušetřit, jelikož jsem na výchovu zůstala sama.

Touto cestou bych Vás chtěla požádat o jakoukoliv finanční pomoc, která by napomohla splnit Terezce velký sen – chodit.

VŠEM VÁM PATŘÍ MŮJ I TEREZČÍN VELKÝ DÍK.

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku