+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Václav Blahovec

Život s mozkovou obrnou: Vašík miluje plavání a kreslení, teď ho čekají rehabilitace za téměř sto tisíc

Čtyřletý Vašík z Prahy  žije s diagnózou mozkové obrny, díky častému a poctivému cvičení s rodiči má šanci jednou samostatně chodit. Velkou motivací je pro něj kolektiv zdravých dětí, především mladší bráška, se kterým by si v budoucnu rád třeba zahrál fotbal. 

V devíti měsících mu lékaři diagnostikovali mozkovou obrnu. „Cvičíme od malička intenzivně Vojtovu metodu, a to i sedmkrát denně, jako doplnění k Vojtovce cvičíme Bobath metodu, jezdíme do lázní a chodíme plavat. S manželem hledáme stále nové možnosti, jak Vašíkovi co nejlépe pomoci,” říká maminka Michaela.

Dnes se Vašek pohybuje primárně střídavým lezením. Má evidentní touhu chodit a snaží se postavit. Chodí do speciální mateřské školy, kde má sice asistenci, kterou potřebuje, jinak je ale v kolektivu zdravých dětí, což pro něj má velký přínos především po psychické stránce a slouží mu tak i jako motivace k rozvoji. Hnacím motorem je pro něj také mladší, téměř roční bráška.

“Váša má hodně rád rukodělné práce jako jsou tvoření, malování, lepení. Hrozně rád  čte, miluje knihy a vyprávění příběhu. Také miluje vodu a plavání. Nejraději je, když se sejde celá rodina a vyrazíme společně na piknik,” říká maminka Michaela.

Rodiče by teď synovi rádi dopřáli měsíční intenzivní terapii v Neurorehabilitační klinice Axon. Cena individuální terapie pro Vaška je 90 740 Kč. 

„Vaškovi rodiče intenzivně pracovali na schopnosti střídavého lezení, pro další postup v rehabilitaci je nezbytné  naučit se správný stereotyp střídavých pohybů. Na klinice budeme pracovat na zpevnění trupu a později bude Vašek cvičit chůzi na robotickém přístroji Lokomat,” říká primářka a zakladatelka MUDr. Jarmila Zipserová. 

Podpořit Vašíka můžete na dárcovské platformě Donio.cz (https://www.donio.cz/Vasek) nebo prostřednictvím transparentního účtu 2601572011/2010, který je spravován Nadačním fondem AXON. Do poznámky pro příjemce stačí napsat „Václav Blahovec” nebo uvést variabilní symbol 20034.

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.