+420 720 981 829 koordinator@neuroaxon.cz

Vojtíšek Zatloukal

Vojtíšek se narodil 24. července 2010 po hrozící hypoxii ve 37 týdnu, kdy byl porod ukončen sekcí. Vojtík byl velmi hodné, klidné a tiché miminko. Všechna základní vyšetření v porodnici byla v pořádku, a tak jsme byli propuštěni domů v domnění, že si vezeme zdravého chlapečka, a vše je tak, jak má býtOpak byl pravdou.

Po různých vyšetřeních jako je např. magnetická rezonance mozku, lumbální punkce apod., je jeho diagnóza  stanovená pod názvem DMO – dystonicko-spastický syndrom – kvadruparéza. Ráda bych Vám toto blíže popsala, protože pro člověka, který se s Vojtíškem nesetkal a nedržel ho v náručí, si nedokáže pod tímto názvem asi nic představit.

Vojtíšek má postižené všechny čtyři končetiny. Jeho trup je velmi hypotonický, a nohy a ruce velmi spastické. Fyzicky je Vojtík na úrovni půlročního miminka, které se snaží jakžtakž plazit formou válení sudů. Bez pomoci druhých se Vojtíšek neobejdePsychicky je naopak Vojtíšek velmi vnímavýkomunikuje a chtěl by zapadnout mezi zdravé děti. Bohužel i jeho komunikace je velmi ovlivněna jeho ochablými svaly v pusince, a proto mu spíše lidé nerozumí. Vojtíšek neustále absolvuje rehabilitace, rád plave a jezdí na koni, dochází na logopedii. Do lázní jezdí 2-3x ročně. Také chodí do školky se zdravými dětmi a osobní asistentkou. Školka mu velice pomáhá právě v psychickém vývoji. Snažíme se ho zapojit do běžného života přesně tak, aby ho mohl prožívat jako ostatní zdravé děti. Jeho stálý úsměv je pro nás velikou odměnou.

Před těžkou operace kyčlí bychom velmi rádi vyzkoušeli terapii KOSMÍK, která by mohla Vojtíškovi pomoci v dalším vývoji, zlepšení, posunout se o kus dál, a také blíž ke svým kamarádům ve školce.

DĚKUJEME VÁM S VOJTÍŠKEM ZA VAŠI POMOC, KTERÁ MU POMŮŽE O KROK DÁL A BLÍŽ…

Své příspěvky prosím posílejte na transparentní účet:

2601572011/ 2010, který je spravován Nadačním fondem AXON.

Sdílejte na Facebooku

Sdělení AXON k novým vládním opatřením

Na základě rozhodnutí vlády o dalších opatření v souvislostí s pandémií nákazou koronavirem od 22. 10. ujišťujeme všechny klienty a rodiče naší kliniky, že podobně, jako při jarní pandemii, naše služby neomezíme a kliniku nezavíráme. Víme, jak je pro naše stávající pacienty důležité, aby nedošlo k přerušení intenzivních terapií. Zavedli jsme proto maximální opatření, která vás i naše zaměstnance ochrání před případnou nákazou COVID-19. Pro nové klienty, kteří mají zájem o vstupní vyšetření, nebo mají nastoupit na terapii (Fyzioterapie, Ergoterapie či Klinická logopedie) se nic nemění a všechny naplánované termíny platí. Děkujeme, že se budete řídit všemi preventivními a bezpečnostními pokyny, které v prostorách klinik Axon máme zavedeny.