Vítejte na stránkách kliniky AXON

Vítejte na stránkách Neurorehabilitační kliniky AXON

Neurorehabilitační klinika AXON je specializovaná soukromá klinika zaměřená především na léčbu dětských pacientů postižených dětskou mozkovou obrnou (DMO), nádorem mozku či jinými neuromuskulárními deficity. Hlavním léčebným programem kliniky je terapie Kosmík, jejímž základním kamenem je intenzivní neurorehabilitace metodou TheraSuit®a integrace primitivních reflexů. 

Terapie Kosmík

Terapie Kosmík vychází z nejnovějších poznatků na poli neurologie a fyzioterapie. Jejím cílem je pomoci pacientovi dosáhnout maximálního možného pokroku. Kouzlo terapie Kosmík tkví v její intenzitě a komplexnosti

oblecek TheraSuit

Zabývá se nejen rehabilitací svalů, ale také působí na nervovou soustavu. Soustředí se na motorické, senzorické a kognitivní schopnosti pacienta, a nezapomíná ani na jeho psychický stav či regeneraci. Terapie Kosmík obsahuje několik dílčích léčebných metod: neurorehabilitace podle konceptu TheraSuit® (zahrnuje nahřívání, terapeutickou masáž, neuromobilizace a cvičení v oblečku TheraSuit® či za pomoci Spider Therapy®), pobyt v multisenzorické místnosti Snoezelen s využitím prvků senzorické integrace, rehabilitaci pomocí přístroje MOTOmed a prostřednictvím robotických zařízení, a regenerační oxygenoterapii, která má pozitivní vliv na tvorbu nervových buněk a synapsí. Klíčovou součástí terapie je motivace pacienta a edukace rodičů (či ošetřovatelů), jejímž cílem je zachovat a rozvíjet pacientův pokrok i po skončení terapie. Důsledkem této komplexní a intenzivní léčby je trvalé přepsání mapy mozku a vytvoření či upevnění správných pohybových vzorců.

Přesně stanovená diagnóza a vhodně definované rehabilitační cíle nám umožňují dosahovat skvělých výsledků. Co všechno terapie Kosmík umí, se dočtete na našem webu zde.

Primářka kliniky MUDr. Jarmila ZipserováMUDr. Jarmila Zipserová, primářka kliniky

Odbornou garantkou rehabilitačního zařízení je primářka MUDr. Jarmila Zipserová, která dříve působila jako Ředitelka léčebného úseku v Sanatoriích Klimkovice. Díky svým dlouholetým zkušenostem se stala váženou specialistkou v oblasti neurologie a dětské neurorehabilitace. Aktuálně je jedinou lékařkou v České republice, která má čtyřletou praxi s léčbou metodou TheraSuit®.

"Osudovým se pro mě stalo setkání s Izabelou Koscielny, polskou fyzioterapeutkou žijící v USA, která se zasloužila o zpřístupnění léčby metodou TheraSuit® pro veřejnost. Tehdy jsem si uvědomila, že toto je směr, kterým se chci v rámci medicíny vydat - že chci pokračovat v jejím poslání a poskytovat intenzivní, komplexní a hlavně účinnou metodu léčby neuromuskulárních deficitů i českým pacientům.”

MUDr. Jarmila Zipserová

MUDr. Zipserové pomáhá s léčbou na Neurorehabilitační klinice AXON tým vysoce kvalifikovaných fyzioterapeutek, které mají rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti fyzioterapie, léčby metodou TheraSuit® a rehabilitace dětí i dospělých s fyzickým i kombinovaným postižením

Šimonek Brada na terapii Kosmík

Neurorehabilitační klinika AXON - jediné ambulantní zařízení tohoto typu v ČR

Neurorehabilitační klinika AXON je ambulantním zařízením. Sídlí v Praze, v ulici Marie Cibulkové (podrobnosti naleznete v záložce kontakty). Kliniku založila MUDr. Jarmila Zipserová společně se svým synem, Janem Zipserem v říjnu 2014. V současnosti je jedinou ambulantní klinikou pro léčbu dětské mozkové obrny a jiných neuromuskulárních deficitů v České republice.

Novinky

 • Termíny na první polovinu roku 2017

  19.5.2016

  K dnešnímu dni jsme vypsali termíny terapií na první polovinu roku 2017. Termíny si prosím rezervujte e-mailem u koordinátorky terapie, Ivany Skálové, na ivana.skalova@neuroaxon.cz. Pokud již máte zájem o konkrétní termín, jeho rezervaci doporučujeme neodkládat - termíny obsazujeme na základě pořadí, ve kterém objednávky přijdou.

 • Mimořádné zkrácení čtvrteční ordinační doby MUDr. Zipserové

  19.5.2016

  Vážení rodiče, příští týden dojde k mimořádnému zkrácení čtvrteční ordinační doby MUDr. Zipserové. Pokud budete paní doktorku potřebovat ve čtvrtek 26.5. osobně zastihnout na klinice, bude vám k dispozici pouze v dopoledních hodinách. Děkujeme za pochopení.

 • Svépomocné skupiny

  18.5.2016

  Díky našemu novému partnerovi, Sdružení osob po poranění mozku CEREBRUM, nabízíme rodičům našich pacientů od červnové terapie (tedy od 30. 5.) možnost zdarma se účastnit svépomocné skupiny vedené psycholožkou PhDr. Simonou Skřičkovou. Setkání budou probíhat každý čtvrtek od 14 - 15 h v budově CEREBRA, Křižíkova 56/75A, Praha 8 - Karlín. Svépomocné skupiny jsou dostupné nejen rodičům (a pečujícím osobám) pacientů, kteří jsou v současné době zapsáni na červnovou terapii, využít ji mohou i rodiče dětí, jež aktuálně na terapii nedochází. Pokud máte o svépomocnou skupinu zájem, přihlaste se prosím do pátku, 27.5., u koordinátorky terapie, Ivany Skálové: ivana.skalova@neuraxon.cz. První setkání této skupiny proběhne ve čtvrtek, 2. 6. 2016.

 • Kabelkový veletrh

  13.5.2016

  Srdečně vás zveme na Kabelkový veletrh, který pořádá náš partner, Nadační fond Šťastná hvězda, ve čtvrtek, 19. května od 9 - 17 h v jihlavském nákupním centru CITYPARK. Jedná se o benefiční akci, jejíž výtěžek bude věnován dětem s DMO, které mají zájem o intenzivní neurorehabilitaci na naší klinice. Všem, kteří přijdou darovat či koupit kabelku, a podpořit tak pacienty s dětskou mozkovou obrnou, děkujeme.

 • Nová koordinátorka terapie

  12.5.2016

  Agendu objednávání termínů terapií, plateb za terapie, podkladů pro nadace a darovacích smluv k dnešnímu dni převzala nová koordinátorka terapie, Ivana Skálová. Ivana je vám k dispozici v kanceláři/na klinice každé PO a ČT od 8:00 - 16:00, a další dny prostřednictvím e-mailu. Tímto oficiálně ukončujeme výběrové řízení na pozici koordinátor/ka terapie. Děkujeme za váš zájem!

Starší »