Vítejte na stránkách kliniky AXON

Vítejte na stránkách Neurorehabilitační kliniky AXON

Neurorehabilitační klinika AXON je specializovaná soukromá klinika zaměřená především na léčbu dětských pacientů postižených dětskou mozkovou obrnou (DMO), nádorem mozku či jinými neuromuskulárními deficity. Hlavním léčebným programem kliniky je terapie Kosmík, jejímž základním kamenem je intenzivní neurorehabilitace metodou TheraSuit®a integrace primitivních reflexů. 

Terapie Kosmík

Terapie Kosmík vychází z nejnovějších poznatků na poli neurologie a fyzioterapie. Jejím cílem je pomoci pacientovi dosáhnout maximálního možného pokroku. Kouzlo terapie Kosmík tkví v její intenzitě a komplexnosti

oblecek TheraSuit

Zabývá se nejen rehabilitací svalů, ale také působí na nervovou soustavu. Soustředí se na motorické, senzorické a kognitivní schopnosti pacienta, a nezapomíná ani na jeho psychický stav či regeneraci. Terapie Kosmík obsahuje několik dílčích léčebných metod: neurorehabilitace podle konceptu TheraSuit® (zahrnuje nahřívání, terapeutickou masáž, neuromobilizace a cvičení v oblečku TheraSuit® či za pomoci Spider Therapy®), pobyt v multisenzorické místnosti Snoezelen s využitím prvků senzorické integrace, rehabilitaci pomocí přístroje MOTOmed a prostřednictvím robotických zařízení, a regenerační oxygenoterapii, která má pozitivní vliv na tvorbu nervových buněk a synapsí. Klíčovou součástí terapie je motivace pacienta a edukace rodičů (či ošetřovatelů), jejímž cílem je zachovat a rozvíjet pacientův pokrok i po skončení terapie. Důsledkem této komplexní a intenzivní léčby je trvalé přepsání mapy mozku a vytvoření či upevnění správných pohybových vzorců.

Přesně stanovená diagnóza a vhodně definované rehabilitační cíle nám umožňují dosahovat skvělých výsledků. Co všechno terapie Kosmík umí, se dočtete na našem webu zde.

Primářka kliniky MUDr. Jarmila ZipserováMUDr. Jarmila Zipserová, primářka kliniky

Odbornou garantkou rehabilitačního zařízení je MUDr. Jarmila Zipserová, která dříve působila jako Ředitelka léčebného úseku v Sanatoriích Klimkovice. Díky svým dlouholetým zkušenostem se stala váženou specialistkou v oblasti neurologie a dětské neurorehabilitace. Aktuálně je jedinou lékařkou v České republice, která má čtyřletou praxi s léčbou metodou TheraSuit®.

"Osudovým se pro mě stalo setkání s Izabelou Koscielny, polskou fyzioterapeutkou žijící v USA, která se zasloužila o zpřístupnění léčby metodou TheraSuit® pro veřejnost. Tehdy jsem si uvědomila, že toto je směr, kterým se chci v rámci medicíny vydat - že chci pokračovat v jejím poslání a poskytovat intenzivní, komplexní a hlavně účinnou metodu léčby neuromuskulárních deficitů i českým pacientům.”

MUDr. Jarmila Zipserová

MUDr. Zipserové pomáhá s léčbou na Neurorehabilitační klinice AXON tým vysoce kvalifikovaných fyzioterapeutek, které mají rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti fyzioterapie, léčby metodou TheraSuit® a rehabilitace dětí i dospělých s fyzickým i kombinovaným postižením

Šimonek Brada na terapii Kosmík

Neurorehabilitační klinika AXON - jediné ambulantní zařízení tohoto typu v ČR

Neurorehabilitační klinika AXON je ambulantním zařízením. Sídlí v Praze, v ulici Marie Cibulkové (podrobnosti naleznete v záložce kontakty). Kliniku založila MUDr. Jarmila Zipserová společně se svým synem, Janem Zipserem v říjnu 2014. V současnosti je jedinou ambulantní klinikou pro léčbu dětské mozkové obrny a jiných neuromuskulárních deficitů v České republice.

Novinky

 • Přijmeme fyzioterapeuty

  17.3.2017

  Přijmeme fyzioterapeuty/fyzioterapeutky na plný úvazek, s nástupem ihned či dle individuální dohody. Certifikát TheraSuit Method® výhodou, nikoli však podmínkou (kurz zajistíme). Více informací naleznete v sekci volná místa.

 • Přijmeme pomocníky na víkendové terapie

  21.2.2017

  Pro víkendové terapie přijmeme pomocné fyzioterapeuty/tky a nově i pomocníky ve statusu pohotovosti. Více informací naleznete zde.

 • Dovolená MUDr. Zipserová

  9.2.2017

  Od odpoledne 15. 2. do středy 8. 3. 2017 čerpá MUDr. Zipserová dovolenou. Její zástupkyní po dobu dovolené bude MUDr. Magdalena Mohylová, rehabilitační lékařka z nemocnice v Benešově. MUDr. Mohylová bude na kliniku docházet každé úterý od 11 - 15 h, aby zkontrolovala pokroky našich pacientů a byla k dispozici pro případné konzultace. 

 • Nové ubytování

  9.2.2017

  Pro pacienty, kteří to k nám mají daleko, jsme zprostředkovali novou možnost ubytování - zařízený byt 2+kk přímo v ulici Marie Cibulkové. Více o něm naleznete v záložce ubytování.

 • Rekonstrukce budovy Štětkova

  2.2.2017

  V úterý jsme zahájili rekonstrukci budovy Štětkova. Jejím cílem je vylepšit cvičební prostory v budově, sociální zařízení i prostory pro rodiče, a rozšířit nabídku léčebných metod. Provoz budovy Štětkova je tedy omezen, a tak dočasně nepřijímáme rezervace na ambulantní rehabilitaci. Po rekonstrukci ambulanci opět obnovíme.

Starší »