Vítejte na stránkách kliniky AXON

Vítejte na stránkách Neurorehabilitační kliniky AXON

Neurorehabilitační klinika AXON je specializovaná soukromá klinika zaměřená především na léčbu dětských pacientů postižených dětskou mozkovou obrnou (DMO), nádorem mozku či jinými neuromuskulárními deficity. Hlavním léčebným programem kliniky je terapie Kosmík, jejímž základním kamenem je intenzivní neurorehabilitace metodou TheraSuit®a integrace primitivních reflexů. 

Terapie Kosmík

Terapie Kosmík vychází z nejnovějších poznatků na poli neurologie a fyzioterapie. Jejím cílem je pomoci pacientovi dosáhnout maximálního možného pokroku. Kouzlo terapie Kosmík tkví v její intenzitě a komplexnosti

oblecek TheraSuit

Zabývá se nejen rehabilitací svalů, ale také působí na nervovou soustavu. Soustředí se na motorické, senzorické a kognitivní schopnosti pacienta, a nezapomíná ani na jeho psychický stav či regeneraci. Terapie Kosmík obsahuje několik dílčích léčebných metod: neurorehabilitace podle konceptu TheraSuit® (zahrnuje nahřívání, terapeutickou masáž, neuromobilizace a cvičení v oblečku TheraSuit® či za pomoci Spider Therapy®), pobyt v multisenzorické místnosti Snoezelen s využitím prvků senzorické integrace, rehabilitaci pomocí přístroje MOTOmed a prostřednictvím robotických zařízení, a regenerační oxygenoterapii, která má pozitivní vliv na tvorbu nervových buněk a synapsí. Klíčovou součástí terapie je motivace pacienta a edukace rodičů (či ošetřovatelů), jejímž cílem je zachovat a rozvíjet pacientův pokrok i po skončení terapie. Důsledkem této komplexní a intenzivní léčby je trvalé přepsání mapy mozku a vytvoření či upevnění správných pohybových vzorců.

Přesně stanovená diagnóza a vhodně definované rehabilitační cíle nám umožňují dosahovat skvělých výsledků. Co všechno terapie Kosmík umí, se dočtete na našem webu zde.

Primářka kliniky MUDr. Jarmila ZipserováMUDr. Jarmila Zipserová, primářka kliniky

Odbornou garantkou rehabilitačního zařízení je MUDr. Jarmila Zipserová, která dříve působila jako Ředitelka léčebného úseku v Sanatoriích Klimkovice. Díky svým dlouholetým zkušenostem se stala váženou specialistkou v oblasti neurologie a dětské neurorehabilitace. Aktuálně je jedinou lékařkou v České republice, která má čtyřletou praxi s léčbou metodou TheraSuit®.

"Osudovým se pro mě stalo setkání s Izabelou Koscielny, polskou fyzioterapeutkou žijící v USA, která se zasloužila o zpřístupnění léčby metodou TheraSuit® pro veřejnost. Tehdy jsem si uvědomila, že toto je směr, kterým se chci v rámci medicíny vydat - že chci pokračovat v jejím poslání a poskytovat intenzivní, komplexní a hlavně účinnou metodu léčby neuromuskulárních deficitů i českým pacientům.”

MUDr. Jarmila Zipserová

MUDr. Zipserové pomáhá s léčbou na Neurorehabilitační klinice AXON tým vysoce kvalifikovaných fyzioterapeutek, které mají rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti fyzioterapie, léčby metodou TheraSuit® a rehabilitace dětí i dospělých s fyzickým i kombinovaným postižením

Šimonek Brada na terapii Kosmík

Neurorehabilitační klinika AXON - jediné ambulantní zařízení tohoto typu v ČR

Neurorehabilitační klinika AXON je ambulantním zařízením. Sídlí v Praze, v ulici Marie Cibulkové (podrobnosti naleznete v záložce kontakty). Kliniku založila MUDr. Jarmila Zipserová společně se svým synem, Janem Zipserem v říjnu 2014. V současnosti je jedinou ambulantní klinikou pro léčbu dětské mozkové obrny a jiných neuromuskulárních deficitů v České republice.

Novinky

 • Nový ředitel

  12.1.2017

  S účinností od 2. ledna 2017 se výkonným ředitelem Neurorehabilitační kliniky AXON stal Ing. Milan Říha, Ph.D., DiS. Na klinice bude přítomen vždy v pondělí a úterý od 9:00 - 16:00 a ve čtvrtek a v pátek od 9:00 - 12:00. Jeho kontaktní údaje najdete v záložce kontakty. Více o Ing. Říhovi se můžete od dnešního večera dočíst na našem FB profilu. 

 • Volná místa - únorová terapie

  3.1.2017

  Na únorovou terapii - od 30. 1. - 24. 2. 2017, máme ještě poslední 3 volná místa, a to v čase od 12:00 (1 místo) nebo od 13.00 (2 místa). Pro objednání prosím kontaktujte koordinátorku terapie, Kláru Skálovou.

 • Vánoční dovolená

  7.12.2016

  Od 22. prosince bude klinika uzavřena z důvodu vánoční dovolené. O případné konzultace či podklady, které od nás potřebujete vyhotovit do konce roku, nás prosím požádejte do té doby. 
  Na viděnou s Vámi se budeme těšit zase od 2. ledna!

 • Mikulášská nadílka na klinice AXON

  22.11.2016

  Srdečně Vás zveme na Mikulášskou nadílku, která se uskuteční 5. prosince od 16:30 na naší klinice, v budově Marie Cibulkové. Pokud se chystáte Mikulášské zúčastnit, napište nám prosím 
  do 30. listopadu na e-mail jitka.jarosincova@neuroaxon.cz s kolika dětmi přijdete - aby si Mikuláš mohl připravit nadílku smile.

 • Volné termíny prosincová terapie

  18.10.2016

  Jelikož od listopadu rozšiřujeme náš tým fyzioterapeutů, máme ještě 2 volná místa na terapii Kosmík v prosinci: 28. 11. - 18. 12. 2016, 3týdenní terapie. Pokud máte zájem se přihlásit, kontaktujte prosím naši koordinátorku terapie.

Starší »