Vítejte na stránkách kliniky AXON

Vítejte na stránkách Neurorehabilitační kliniky AXON

Neurorehabilitační klinika AXON je specializovaná soukromá klinika zaměřená především na léčbu dětských pacientů postižených dětskou mozkovou obrnou (DMO), nádorem mozku či jinými neuromuskulárními deficity. Hlavním léčebným programem kliniky je terapie Kosmík, jejímž základním kamenem je intenzivní neurorehabilitace metodou TheraSuit®a integrace primitivních reflexů. 

Terapie Kosmík

Terapie Kosmík vychází z nejnovějších poznatků na poli neurologie a fyzioterapie. Jejím cílem je pomoci pacientovi dosáhnout maximálního možného pokroku. Kouzlo terapie Kosmík tkví v její intenzitě a komplexnosti

oblecek TheraSuit

Zabývá se nejen rehabilitací svalů, ale také působí na nervovou soustavu. Soustředí se na motorické, senzorické a kognitivní schopnosti pacienta, a nezapomíná ani na jeho psychický stav či regeneraci. Terapie Kosmík obsahuje několik dílčích léčebných metod: neurorehabilitace podle konceptu TheraSuit® (zahrnuje nahřívání, terapeutickou masáž, neuromobilizace a cvičení v oblečku TheraSuit® či za pomoci Spider Therapy®), pobyt v multisenzorické místnosti Snoezelen s využitím prvků senzorické integrace, rehabilitaci pomocí přístroje MOTOmed a prostřednictvím robotických zařízení, a regenerační oxygenoterapii, která má pozitivní vliv na tvorbu nervových buněk a synapsí. Klíčovou součástí terapie je motivace pacienta a edukace rodičů (či ošetřovatelů), jejímž cílem je zachovat a rozvíjet pacientův pokrok i po skončení terapie. Důsledkem této komplexní a intenzivní léčby je trvalé přepsání mapy mozku a vytvoření či upevnění správných pohybových vzorců.

Přesně stanovená diagnóza a vhodně definované rehabilitační cíle nám umožňují dosahovat skvělých výsledků. Co všechno terapie Kosmík umí, se dočtete na našem webu zde.

Primářka kliniky MUDr. Jarmila ZipserováMUDr. Jarmila Zipserová, primářka kliniky

Odbornou garantkou rehabilitačního zařízení je primářka MUDr. Jarmila Zipserová, která dříve působila jako Ředitelka léčebného úseku v Sanatoriích Klimkovice. Díky svým dlouholetým zkušenostem se stala váženou specialistkou v oblasti neurologie a dětské neurorehabilitace. Aktuálně je jedinou lékařkou v České republice, která má čtyřletou praxi s léčbou metodou TheraSuit®.

"Osudovým se pro mě stalo setkání s Izabelou Koscielny, polskou fyzioterapeutkou žijící v USA, která se zasloužila o zpřístupnění léčby metodou TheraSuit® pro veřejnost. Tehdy jsem si uvědomila, že toto je směr, kterým se chci v rámci medicíny vydat - že chci pokračovat v jejím poslání a poskytovat intenzivní, komplexní a hlavně účinnou metodu léčby neuromuskulárních deficitů i českým pacientům.”

MUDr. Jarmila Zipserová

MUDr. Zipserové pomáhá s léčbou na Neurorehabilitační klinice AXON tým vysoce kvalifikovaných fyzioterapeutek, které mají rozsáhlé znalosti a zkušenosti v oblasti fyzioterapie, léčby metodou TheraSuit® a rehabilitace dětí i dospělých s fyzickým i kombinovaným postižením

Šimonek Brada na terapii Kosmík

Neurorehabilitační klinika AXON - jediné ambulantní zařízení tohoto typu v ČR

Neurorehabilitační klinika AXON je ambulantním zařízením. Sídlí v Praze, v ulici Marie Cibulkové (podrobnosti naleznete v záložce kontakty). Kliniku založila MUDr. Jarmila Zipserová společně se svým synem, Janem Zipserem v říjnu 2014. V současnosti je jedinou ambulantní klinikou pro léčbu dětské mozkové obrny a jiných neuromuskulárních deficitů v České republice.

Novinky

 • Vánoční dovolená

  7.12.2016

  Od 22. prosince bude klinika uzavřena z důvodu vánoční dovolené. O případné konzultace či podklady, které od nás potřebujete vyhotovit do konce roku, nás prosím požádejte do té doby. 
  Na viděnou s Vámi se budeme těšit zase od 2. ledna!

 • Mikulášská nadílka na klinice AXON

  22.11.2016

  Srdečně Vás zveme na Mikulášskou nadílku, která se uskuteční 5. prosince od 16:30 na naší klinice, v budově Marie Cibulkové. Pokud se chystáte Mikulášské zúčastnit, napište nám prosím 
  do 30. listopadu na e-mail jitka.jarosincova@neuroaxon.cz s kolika dětmi přijdete - aby si Mikuláš mohl připravit nadílku smile.

 • Volné termíny prosincová terapie

  18.10.2016

  Jelikož od listopadu rozšiřujeme náš tým fyzioterapeutů, máme ještě 2 volná místa na terapii Kosmík v prosinci: 28. 11. - 18. 12. 2016, 3týdenní terapie. Pokud máte zájem se přihlásit, kontaktujte prosím naši koordinátorku terapie.

 • CI terapie nově na klinice AXON

  17.10.2016

  Od listopadu rozšiřujeme paletu námi nabízených způsobů léčby o CI terapii, neboli "nuceně navozenou terapii". Tato metoda je přímo určena pro léčbu pacientů s postižením pouze jedné končetiny či jedné strany těla. Terapie bude stejně jako Kosmík probíhat ve 4hodinových blocích po dobu 3 nebo 4 týdnů, avšak pouze ve všední dny. Historicky první CI terapii na naší klinice, která bude probíhat v termínu od 31. 10. - 25. 11. 2016, vám nabízíme přibližně s 15% slevou za 48.000 Kč. Na tuto terapii máme POSLEDNÍ MÍSTO VOLNÉ. Pokud máte zájem se přihlásit, kontaktujte prosím přímo MUDr. Zipserovou

 • Nová koordinátorka terapie

  10.10.2016

  Od dnešního dne přebírá pozici koordinátorky terapie Klára Skálová. Pro vaše dotazy bude k dispozici každý všední den od 8 - 14 h. Dostupná bude na stejném telefonním čísle jako její předchůdkyně, Ivana Skálová. Kontaktovat ji můžete také prostřednictvím e-mailu na klara.skalova@neuroaxon.cz

Starší »