Obrázek: imgp5894-dng

LP-Life.cz - Primářka kliniky Jarmila Zipserová
Rok 2022

O zakladatelce sítí Neurorehabiliračních klinik AXON
Dlouhá léta zachraňovala životy pomocí skalpelu jako špičkový kardiochirurg. Jednoho dne si ale Jarmila Zipserová uvědomila, že chce pacientům pomáhat jiným způsobem. Její další kroky vedly k založení vlastní kliniky, jež je zaměřená na pacienty, které trápí rozličná poškození mozku a poruchy pohybového aparátu. Zde se řídí vlastním mottem: „Neexistuje stav, se kterým by se nedalo nic dělat.” Tuto mantru vštěpuje i svým pacientům, kteří po absolvování vstupního vyšetření nastupují na intenzivní neuroléčbu, během níž dochází k přepisování nových pohybových vzorců.

Článek
Více informací se můžete dočíst v rozhovoru pro LP-Life.cz, v němž se primářka rozpovídala o svých začátcích a vizích do budoucna. 
Celý článek najdete zde.

Obrázek: mudr-jarmila-zipserova-lokomat

Novinky.cz - Záchranář Zdeněk dělá pokroky
Prosinec 2021 – Záchranář Zdeněk Mikula z Úsobrna na Blanensku se rozhodl zasvětit život pomoci druhým. Po mrtvici, kterou dostal při cestě ze služby, ale sám skončil ochrnutý a bez schopnosti komunikovat. Jeho stav se postupně zlepšuje, a to zejména díky specializovaným neurorehabilitacím, které probíhají na klinice AXON. Celý článek najdete zde.

Novinky.cz - Elenka má naději, že bude mluvit
Prosinec 2021 – Elenka, jako jediná v Česku, trpí vzácnou genetickou nemocí heterozygótní ACTL6B, která zapříčiňuje to, že mozek funguje jinak, než je běžné, a vlivem toho dochází k těžkému poškození inteligence, řeči a chůze. Ve světě se nemoc potvrdila jen u několika desítek osob. Rodiče s Elenkou pravidelně docházejí na speciální terapie, které přispívají ke zlepšení hybnosti. Celý článek najdete zde.

Blesk.cz - 9 let byla Renata vězněm nemocnice
Září 2021 – Všechno začalo nenápadně, když se Renata Brázová objednala k lékaři s bolestí hlavy. V nemocnici zkolabovala, skončila v umělém spánku a kvůli dýchacím problémům na plicní ventilaci. Špitály pak neopustila nepředstavitelných 9 let! Dosud neví proč. Přeje si jediné: být soběstačná. Celý článek najdete zde.

Romea.cz - Měla spousty snů a pak se objevil nádor
Srpen 2021 – Na základní škole prospívala s vyznamenáním, plánovala si, že po jejím absolvování započne studium na střední škole ekonomické a poté získá vysokoškolský titul. Předpoklad k tomu měla obrovský, její IQ dosahovalo hodnoty 140. Ale diagnostikovaný nádor na mozku dívce během vteřiny obrátil život na ruby. Celý článek najdete zde.

ČT24 - Po deseti letech na nohou
Srpen 2021 – Renata čtyři týdny posiluje celé tělo, protahuje zkrácené svaly na rukou i nohou. Díky plicní ventilaci a intenzivnímu cvičení se nyní po deseti letech může opět postavit na nohy. Celý článek najdete zde.

Ceskolipsky.denik.cz - Natálce pomohl fotbalový turnaj
Červenec 2021 – Výtěžek ze sedmého ročníku Skalice Celebrity Open Cup tentokrát pomohl pětileté Natálce Vaňkové z Nového Boru, která trpí dyskenetickým syndromem. Celý článek najdete zde.

Zlinsky.denik.cz - Skaut Ondra poctivě cvičí
Červen 2021 – Dlouholetý skaut Ondra Kusl ze Zlína se střetl s přijíždějícím nákladním vlakem. Při srážce Ondřej utrpěl mnohočetné zlomeniny a těžká zranění hlavy a plic, která se zdála být neslučitelná se životem. On se ale rozhodl bojovat. Celý článek najdete zde.

Tv.nova.cz - Pomoc Michalce, která se narodila předčasně
Duben 2021 – Michalka se narodila předčasně ve 28. týdnu těhotenství a nevhodně vedeným porodem se přihodilo, že při kontrole sono-hlavičky, ještě v inkubátoru, zjistili cysty v mozku. Poté se rozjel kolotoč se cvičením, časté pobyty v nemocnici, záněty ledvin a močových cest, reflux v močových cestách, nedýchání, laryngit a záchvaty. Celý článek najdete zde.

Blesk.cz - Motokrosař David při tréninku spadl a ochrnul
Duben 2021 – Jediný nešťastný okamžik přerušil úspěšně našlápnutou sportovní kariéru motokrosaře Davida Kainzmeiera z Plzně. Loni v létě při tréninku najel zatáčce na díru v trati, což ho katapultovalo z motorky, která mu spadla na záda. Kvůli tomu se vážně zranil a ochrnul. Velký bojovník se ale nevzdává, chce se opět postavit na nohy. Celý článek najdete zde.

Regibase.cz - Veterán Attila trhl poslední den rehabilitací rekord
Březen 2021 – Válečný veterán Attila Fabián po druhé aplikaci kmenových buněk podstoupil cyklus intenzivních neurorehabilitací na klinice AXON skládající se z fyzioterapie, lokomatu, ergoterapie a logopedie. Během jednoho týdne postupně zvyšoval svou výkonnost a na poslední den udělal rekord v chůzi. Více o úspěchu válečného veterána zde.

Novinky.cz - Jak se pere bývalý záchranář s mozkovou mrtvicí
Březen 2021 – Zdeněk Mikula z Úsobrna na Blanensku pracoval jako záchranář, jeho práce pro něj byla vším. Při cestě ze služby ale dostal mozkovou mrtvici, skončil ochrnutý a nemohl nijak komunikovat. Lékaři tehdy jeho manželce sdělili, že nemá šanci přežít. Ta se ale s manželem nevzdala a založila sbírku, díky níž Zdeněk intenzivně rehabilituje a jeho stav se rapidně zlepšuje. Celý článek najdete zde.

Blesk.cz - Omotaná pupeční šňůra zavinila vážné následky
Únor 2021 – Start života Natálky byl velice komplikovaný. Natřikrát stažené hrdlo pupeční šňůrou, díky kterému se dívenka narodila přidušená. Omezený přísun kyslíku poznamenal další vývoj, díky kterému má Natálka problém s chůzí. Aby mohlo dojít na zlepšení motorických dovedností, musí holčička pravidelně navštěvovat logopedii a také intenzivně rehabilitovat. Příběh Natálky najdete zde.

Expres.cz - Invalidní vozík neznamená konec života 
Únor 2021 – Filip od mládí miluje sporty a dobrodružství. Když poprvé sedl na motorku, okamžitě ho jízda pohltila. Kvůli nepozorné chodkyni bohužel přišla nehoda, která navždy změnila jeho život. Od té doby je mladý muž upoután na invalidní vozík. Přesto to nevzdává. Více zde.

Blesk.cz - Mariya se rve s osudem jako skutečná lvice
Únor 2021 – Maryii byla diagnostikována herpetická encefalitida, která ji zásadně poškodila mozek. Holčička díky nemoci přestala chodit a trpí epileptickými záchvaty. Je však velká bojovnice a díky absolvovaným rehabilitacím dělá velké pokroky. Přečíst si více zde.

Česká televize - Zachraňoval jiné, teď bojuje za sebe
Únor 2021 – Bývalý záchranář Zdeněk Mikula po mozkové mrtvici ochrnul a přestal mluvit. Nevzdal se. Momentálně cvičí na Neurorehabilitační klinice AXON, kde se poprvé po třech letech postavil na vlastní nohy. Celou reportáž s životním příběhem Zdeňka najdete zde.

zijushandicapem.cz - Pomoc potřebným ve výši 20 milionů korun
Leden 2021 – Nadační fond AXON se rozhodl přerozdělit neurorehabilitace za 20 milionů korun. Do programu je možné se přihlásit prostřednictvím registračního formuláře na stránkách axonpomaha.cz. Součástí iniciativy je i vznik Pacientské organizace AXON, z.s. sdružující všechny, kterých se podobná životní situace dotýká. Více v článku.

Blesk.cz - Sbírka od youtubera vyšplhala k půl milionu
Leden 2021 – Michal díky zánětu míchy a selhání imunity ochrnul. Ke zlepšení zdravotního stavu je nezbytné, aby absolvoval pravidelně neurorehabilitace. Jelikož se jedná o nákladnou záležitost, parta českých youtuberů se mu rozhodla pomoci a v rámci charitativního livestreamu vybrali půl milionu korun. Více zde.

lidovky.cz - Kdo pomůže rodičům s handicapovanými dětmi
Leden 2021 – Odborník radí, jak lze efektivně cvičit s postiženým dítětem doma nebo ve speciálním rehabilitačním zařízení. Např. kromě pochvaly, která je skvělým motivačním nástrojem, je potřebná i pravidelnost - zvláště u menších dětí, které rychle ztrácejí sílu. Všechny rady najdete zde.

Blesk.cz - Život s nemocí, kterou nikdo jiný v ČR nemá
Prosinec 2020 – Elence, jako jediné z celé České republiky, byla diagnostikována vzácná genetická choroba postihující činnost mozku, čímž dochází k negativnímu ovlivnění inteligence, řeči a chůze. Jediným potvrzeným řešením ke zmírnění negativ jsou neurorehabilitace. Celý článek si můžete přečíst zde.

Ahaonline.cz - Anička Slováčková pomáhá koncertem
Prosinec 2020 – Zpěvačka Anna Slováčková navštívila na klinice AXON Dominiku, která je její věrnou fanynkou. Kromě návštěvy chce Anička podpořit Domču také koncertem, během něhož povypráví příběh malé slečny a připomene také číslo účtu, kam je možné zasílat finanční podporu. Bližší informace se dočtete zde.

Idnes.cz - Láska a píle ji dokázaly postavit na nohy
Listopad 2020 – Měsíce tvrdé dřiny spočívající v intenzivním cvičení - ty absolvovala Karolína především proto, aby mohla vstát z vozíčku a dojít k oltáři. Dokázala tak, že vytrvalost, píle a láska pomůže zdolat i zákeřnou mozkovou obrnu, kterou trpí od malička. Více zde.

Blesk.cz - Vašík bojuje s obrnou statečně
Listopad 2020 – I přes svůj handicap je Váša obrovský bojovník – pohybuje se střídavým lezením a jeho touha se postavit a chodit je obrovská. Vašík chodí do speciální mateřské školy, kde má asistenci, kolektiv zdravých dětí je ale pro něj obrovskou vzpruhou. Celý článek najdete zde.

zIin.cz - AXON poskytuje rehabilitace i v době pandemie
Listopad 2020 – Ani během koronavirové pandemie Neurorehabilitační kliniky AXON nezavírají. Pacienti na klinice najdou kromě fyzioterapie také ergoterapii, senzorickou integraci ve speciální místnosti Snoezelen nebo náročnější robotickou rehabilitaci na přístroji Lokomat. Celý rozsah služeb je popsán zde.

Impuls.cz/regiony - Děti s hendikepem se nevzdaly
Listopad 2020 – Vážné zdravotní komplikace provází Davida z Vysokého Mýta a Dominiku z Jičína. Výrazně jim pomáhají terapie, které absolvují na Neurorehabilitační klinice AXON. Ty oběma dětem pomáhají kromě fyzické stránky také po psychické rovině. Celý článek je k dispozici zde.

Novinky.cz - Vyboural se na motorce, nedostal přednost
Listopad 2020 – Ondřej si vyjel na letní, poklidnou vyjížďku na své motorce. Nepozorná řidička mu nedala přednost a on se vyboural. V důsledku velmi vážných zranění pak strávil půl roku v kómatu. Dnes se učí znovu chodit a raduje se z každého nového dne. Celý článek zde.

Blesk.cz - Mikrocefalie: Anička po narození přestala dýchat
Říjen 2020 – Anička se narodila po bezproblémovém těhotenství. Že bude malinká, rodiče věděli už z ultrazvuku, když se však narodila, měla nepoměrně malou hlavičku. Dívenka skončila na jednotce intenzivní péče. Více si můžete přečíst zde.

Česká televize - Život po těžké dopravní nehodě
Říjen 2020 – Daniel se narodil s mozkovou obrnou a postižením všech končetin. Díky pravidelným neurorehabilitacím dochází k výraznému posunu pohybových vzorců a rovněž i k pokroku v kognitivním rozvoji. Celou reportáž si můžete přehrát zde.

prozeny.cz - Mrtvice nemusí být znamenat vězení ve vlastním těle
Říjen 2020 – Ivana a Pavel mají dvě dospělé děti a těšili se na vnoučata, společné výlety a čas na koníčky. Ivanu ale postihla mozková mrtvice, která ji málem zabila. Jaké to je, zvládat trvalé následky, které ji upoutaly na invalidní vozík? Článek najdete zde.

Novinky.cz - Mozkovou příhodou to nekončí, díky cvičení začal chodit 
Říjen 2020 – Šimon žije téměř od narození s diagnózou mozkové obrny. Za svou samostatnost v podobě chůze dnes především vděčí zarputilosti své maminky, která s ním od odhalení potíží začala velmi intenzivně cvičit a také klinice AXON, kam pravidelně dochází rehabilitovat. Více zde.

Blesk.cz - Rehabilitace pro Daniela
Říjen 2020 – Daniel se narodil ve 28. týdnu těhotenství. To vše kvůli nehodě, od které viník nakonec ujel. Kvůli předčasnému narození mu praskly nedostatečně vyvinuté plíce, to způsobilo krvácení a následné multiorgánové selhání. O celém jeho příběhu si můžete přečíst zde.

Televize Seznam - Světový den fyzioterapie
Září 2020 – Ředitel kliniky AXON byl hostem v Odpoledních zprávách Televize Seznam, kde pohovořil o fyzioterapii. Následně se věnoval popisu rehabilitační léčby, která na Neurorehabilitační klinice AXON doprovází tradiční formu fyzioterapie. Reportáž si můžete prohlédnout zde.

Novinky.cz - Příběh Adámka
Září 2020 – Adámek Chramosta trpí vzácným genetickým onemocněním, tzv. spinální svalovou atrofií, kdy vinou chybějícího genu dochází k postupnému ochabování svalstva. Nadějí je mu aplikace nového léku Zolgensma, který stojí více než 50 milionů korun. Příběh Adámka si můžete přečíst zde.

Žena-in.cz - Pomozme Aničce 
Srpen 2020 – Účastníci charitativního běhu VoltaRUN mohli společně podpořit správný vývoj šestileté Aničky, které byla po narození diagnostikována hypotonie a lehce nedovyvinutá kyčel. Více informací zde.

Echovalasska.cz - Nová klinika ve Zlíně
Srpen 2020 – Ve Zlíně se otevřela třetí Neurorehabilitaní klinika AXON.  Do zlínského regionu se tak dostává nejmodernější neurorehabilitační centrum vybavené špičkovými přístroji robotické rehabilitace. Celý článek najdete zde.

Česká televize - Události - Příběh Karolíny
Srpen 2020 – Životní příběh, který dává naději mnoha dalším. Karolína Beroušková trpí od narození dětskou mozkovou obrnou. Před dvěma měsíci se rozhodla, že k oltáři dojde bez vozíku. A podařilo se. Reportáž České televize najdete zde. 

WeLoveCycling.cz - Lucie Čihulová
Červenec 2020 – Luciin život otočil doslova vzhůru nohama jeden jediný krok minulý rok v srpnu. Letos se stala patronkou týmu ŠKODA We Love Cycling v rámci METROSTAV Cyklo Handy Maratonu 2020. Celý rozhovor najdete zde. 

Praha TV - Alkmeon
Červenec 2020 – Péče o děti s vážným zdravotním postižením je náročná nejen pro děti samotné, ale i pro jejich rodiče.  Radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová proto spolku Alkmeon předala šek ve výši 80 tisíc. Reportáž Praha TV najdete zde.

Česká televize - Studio 6 - Ambasadorka AXONU
Červenec 2020 – V živém vysílání Studia 6 na ČT24 paní primářka Zipserová a ambasadorka naší kliniky Lucie Čihulová společně představily práci kliniky AXON. Upozornily také na vysoká rizika zranění během letních dovolených. Celý rozhovor najdete zde.

Blesk.cz - Předávání šeku 
Červenec 2020 – Nadační fond prezidenta republiky Miloše Zemana věnoval 164 000 korun na léčbu čtyřem matkám samoživitelkám, které rehabilitují své děti u nás na klinice. Šek Nadačnímu fondu AXON oficiálně předala prezidentova dcera, Kateřina. Reportáž najdete zde.

CNN Prima News - Příběh Lucie
Červenec 2020 – Koronavirová krize způsobila, že Češi v létě vyhledávají pro svoji dovolenou země, jako je Chorvatsko. Právě zde si způsobila vážné zranění ambasadorka kliniky, Lucie Čihulová. V reportáži pro CNN Prima news radí, jak v takové situaci reagovat. Reportáž najdete zde.

Novinky.cz - Lokomat
Červenec 2020 – Ambasadorka Neurorehabilitační kliniky Axon, Lucie Čihulová, vypráví svůj příběh o tom, jak skončila na invalidním vozíku po pádu na lodi v Chorvatsku. Dnes se intenzivně rehabilituje na Lokomatu a je inspirací pro ostatní. Více se dozvíte v článku zde.

CNN Prima News - Příběh Valiky
Červen 2020 – Dvouletá Valika se potýká s následky meningitidy. Nekrotizované prsty na nohou a na ruce jí byly amputovány a nyní se rehabilituje u nás na klinice. Reportáž od CNN Prima news, která přináší zprávu o tom, že očkování už nově hradí zdravotní pojišťovny, najdete zde. 

Hradecký deník - Příběh Dominiky
Červen 2020 – Desetiletá Dominika skončila vinou těžké autonehody zcela nehybná a dýchat jí pomáhá přístroj. Neurorehabilitace u nás na klinice mohou kvalitu jejího života zásadně ovlivnit. Jak ji v jejím úsilí podpořit, najdete uvnitř článku zde.

iBest Of - MUDr. Jarmila Zipserová
Červen 2020 – Profesní magazín iBest Of publikuje rozhovory s lidmi, kteří vynikají ve své profesi, což zakladatelka Neurorehabilitační kliniky AXON, MUDr. Jarmila Zipserová, bezesporu je. Promlouvá o svých kariérních začátcích i budoucnosti kliniky zde.

Český rozhlas Radiožurnál - Intenzivní rehabilitace
Květen 2020 – Paní primářka MUDr. Zipserová promluvila pro Český rozhlas o riziku spojeným s přerušením rehabilitací v důsledku koronavirové krize. V reportáži vystupuje také maminka dvouleté Valiky, která se u nás zotavuje z následků meningitidy. Reportáž najdete zde.

Česká televize - Klinika AXON Praha
Duben 2020 – Primářka kliniky AXON MUDr. Jarmila Zipserová upozornila v Událostech České televize na riziko přerušení intenzivní rehabilitace u pacientů s poškozením mozku. Reportáž si můžete prohlédnout zde.

Radio Impuls - Tajemství úspěchu
Březen 2020 – Primářka kliniky AXON MUDr. Jarmila Zipserová byla hostem pořadu Tajemství úspěchu na rádiu Impuls. Doktorka Zipserová s velkými úspěchy vrací do života pacienty s dětskou mozkovou obrnou, ale lidi po úrazech mozku, páteře nebo po cévních mozkových příhodách. Alan Hejma s ní mluvil o koronaviru, ale hlavně o jejím oboru. Celý rozhovor si můžete poslechnout zde.

Kontaktujte nás